Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Przebudowa wieży ciśnień priorytetem dla miasta

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Przebudowa wieży ciśnień w Łomży to jedna z inwestycji, która będzie dla miasta priorytetem. Wierzę, że to czego nie udało się zrobić przez wiele lat, zostanie zrealizowane w najbliższym czasie – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski:

– To jest miejsce piękne. Miejsce wiadomo, zaniedbane, ale piękne z tego względu, że są rewelacyjne horyzonty, na które można też z wieży ciśnień patrzeć i chcemy zrobić właśnie ze środków unijnych, we współpracy oczywiście z urzędem marszałkowskim pozyskać na stworzenie może takiego muzeum. To źle zabrzmi, bo muzeum nam się kojarzy od razu z taką tradycyjnością, z eksponatami. Nie, to będzie muzeum nowoczesne, multimedialne.

      2022-01-11 Mariusz Chrzanowski o przebudowie wieży ciśnień 1

Wieża będzie pełniła edukacyjną funkcję :

– O Hali Kultury, jako radny, też wielokrotnie mówiłem. Nie miałem mocy takiej sprawczej wówczas, bo władza wykonawcza realizuje tutaj te działania. O tym, że trzeba zmienić wystrój dworca też się mówiło. Stary rynek się mówiło. I się mówi o wieży ciśnień i tę wieżę ciśnień również zamierzamy zrealizować. Jest pomysł na ekowieżę. 

      2022-01-11 Mariusz Chrzanowski o przebudowie wieży ciśnień 2

Wieża ciśnień znajdująca się przy ul. Sikorskiego zbudowana została w 1954 roku, a użytkowana była do 1992. Wysokość wieży to ok. 35 m.

mb

Hits: 88

Autor P. G.

2022-01-11

Więcej informacji z tej kategorii