Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Przysięga żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W sobotę na Starym Rynku w Łomży żołnierze Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej.

Akt ślubowania na sztandar 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego złożyło 79 żołnierzy.

Cieszymy się, że kolejni ochotnicy weszli w struktury naszej armii – mówi rzecznik prasowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego – porucznik Natalia Fiedoruk.

-W trakcie przysięgi byliśmy świadkami zobowiązania kolejnych osób, które zdecydowały się wstąpić w szeregi Wojska Polskiego i ślubowali służyć z honorem, lojalnością i oddaniem. Każdy z nich przeszedł 28- dniowe szkolenie podczas którego nauczył się podstaw taktyki, obsługi radiostacji oraz broni, zasad żołnierskiego zachowania się i musztry wojskowej. 

      2024-03-18 porucznik Natalia Fiedoruk

To była wyjątkowa chwila nie tylko dla żołnierzy, ale również ich bliskich:

-Wszystkim towarzyszyło wzruszenie, duma, ponieważ to jest jest przyszłość naszej armii. Ludzie, którzy przyszli, nie tylko rodziny, ale także społeczność łomżyńska, była pełna podziwu w jaki sposób żołnierze zostali przeszkoleni i jak oddali defiladę na zakończenie wojskowej. 

      2024-03-18 porucznik Natalia Fiedoruk o złożeniu przysięgi

Przysięgę wojskową złożyły osoby po 28-dniowym szkoleniu, które obejmowało m.in. testy sprawności fizycznej, podstawy żołnierskiego zachowania, czy zasad przetrwania na polu walki.

 

fot. FB Miasto Łomża

Autor W M

2024-03-18

Więcej informacji z tej kategorii