Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Radni PiS przedstawili swoje pomysły na Polski Ład

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Radni Prawa i Sprawiedliwości mają swoje pomysły na inwestycje, które można zgłosić do Rządowego Funduszu Polski Ład. Chcieli je przedyskutować na wczorajszej nadzwyczajnej sesji rady miasta, o której zwołanie sami wnioskowali.

Jak już wiadomo, miasto planuje w ramach Polskiego Ładu zrealizować trzy inwestycje – dalej realizować budowę nadnarwiańskich bulwarów, przeprowadzić termomodernizację Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich oraz budowę siedziby Przedszkola Publicznego nr 5.

Zdaniem Piotra Modzelewskiego, szefa lokalnych struktur PiS projekty te nie są strategiczne:

– Wszystkie trzy projekty, które zostały przedłożone wczoraj przez włodarzy naszego miasta pana Mariusza Chrzanowskiego czy pana Garlickiego dotyczyło tak na dobrą sprawę rzeczywiście inwestycji, które od wielu lat są dyskutowane w mieście, ale uważamy, że to nie są dzisiaj strategiczne inwestycje, które powinny mieć miejsce wykorzystując środki z Rządowego Programu Polski Ład, które co do zasady mają służyć inwestycjom strategicznym na rzecz rozwoju nie tylko Polski, ale też danego regionu czy samorządu. 

      2021-07-22 Piotr Modzelewski o projektach miasta

Potencjał programu nie został wykorzystany, a uniemożliwienie dyskusji to brak szacunku do mieszkańców – dodaje Tadeusz Kowalewski, radny Prawa i Sprawiedliwości:

– Wnioski zgłoszone przez ratusz opiewały na kwotę około 50 paru milionów złotych. Natomiast my przedstawiliśmy wnioski do wykorzystania na kwotę sześciokrotnie większą, ponieważ pierwszy priorytet, który był zaznaczony w tym programie rządowym nie wyznaczał granic. Można było wnioskować o dowolną kwotę i dlatego dziwimy się bardzo, że miasto takiej szansy, takiego wysokiego dofinansowania nie chce wykorzystać. Nie chce debatować, nie chce rozmawiać w ogóle. To jest brak odpowiedzialności, moim zdaniem, za mieszkańców, a wykluczanie na w dyskusji nie tylko nas w pewien sposób ogranicza, ale też ogranicza dużą grupę mieszkańców miasta, którą reprezentujemy. 

      2021-07-22 Tadeusz Kowalewski o projektach miasta

Radni PiS chcieli przedłożyć trzy inne projekty – budowę spalarni śmieci (szacowany koszt inwestycji to 300 mln złotych, dofinansowanie miałoby wynieść 95%), stworzenie Centrum Usług Wspólnych (wartość projektu to ok. 5 mln złotych, dofinansowanie 85%) i przebudowę al. Legionów wraz z mostem w ciągu ulicy Zjazd (szacowany koszt inwestycji do 30 mln złotych, dofinansowanie 90%).

Na naszym portalu znajduje się też pełne oświadczenie radnych ws. wczorajszej nadzwyczajnej sesji. Jak zapewnił nas Piotr Modzelewski, PiS przyjrzy się, czy zamknięcie dyskusji i zakończenie sesji odbyło się zgodnie z prawem. 

pg

 

Hits: 14

Autor P. G.

2021-07-22

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Ksiądz Kanonik Jan Grochowski odszedł do Pana w dniu 26 lipca 2021 r. w wieku 87 lat, w kapłaństwie 63 lata,...