Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Scena Muzyki Polskiej zagości w filharmonii

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Łomżyńska Filharmonia Kameralna znalazła się w gronie czterech sal widowiskowych, na których wystąpią artyści uczestniczący w programie “Scena Muzyki Polskiej”. Koncert inaugurujący odbędzie się już w ten czwartek (4.11.).

To ciekawe urozmaicenie naszego programu artystycznego – mówi Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży:

– To jest wielka sprawa. No i wielka sprawa to również artyści, który w związku z tym wystąpią. A będą wśród nich na przykład Jakub Jakowicz w duecie z Łukaszem Chrzęszczykiem. Znany już łomżyńskiej publiczności zespół Polish Violin Duo, no i bardzo znany Atom String Quartet wraz z zespołem Szczecin Philharmonic Wind Quartet.

      2021-11-02 Jan Miłosz Zarzycki o programie Scena Muzyki Polskiej

W ramach projektu w odbędzie się osiem koncertów. Na początek wystąpi jeden z najbardziej wyrazistych polskich pianistów młodego pokolenia Adam Kośmieja z projektem Tansman / Serocki / Sikorski. Koncert odbędzie się o godz. 18:30.

Wstęp wolny – obowiązują wejściówki do pobrania w biurze FKWL oraz w kasie biletowej FKWL na godzinę przed koncertem.

Poza Łomżą, koncerty odbywają się w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej i Filharmonii Szczecińskiej.

pg/fot. mat. prasowe artysty

Hits: 19

Autor P. G.

2021-11-02

Więcej informacji z tej kategorii