Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Straż Miejska z nowym smogobusem

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Straż Miejska w Łomży doczekała się smogobusa. Specjalistyczny pojazd wyposażony m.in w czujniki, kamery i detektory będzie służył głównie do kontroli jakości powietrza w mieście, ale oprócz tego zostanie wykorzystany także do badania wody.

Jak tłumaczył Paweł Żebrowski, komendant Straży, mobilne laboratorium będzie użytkowane na wielu płaszczyznach:

-Mamy możliwość sprawdzania zapylenia oraz tego, co się znajduje w powietrzu, jeśli chodzi o jego części składowe, mamy szybką możliwość stwierdzenia zanieczyszczenia cieku wodnego oraz z czego to wynika. Na stanie posiadamy kamerę na wysięgniku 3- metrowym, to również będzie służyć do odnajdywania źródeł zadymienia, ale będzie również służyła do zabezpieczenia imprez miejskich. 

      2024-04-15 Paweł Żebrowski

Oprócz smogobusa Straż Miejska w Łomży będzie miała także do dyspozycji specjalistyczny dron:

-Czekamy również na dostawę drona ze specjalną głowicą do badania jakości składu dymnu, który wydobywa się z kominów budynków. Dron będzie uzupełnieniem pojazdu, który już otrzymaliśmy. 

      2024-04-15 Paweł Żebrowski o smogobusie

Smogobus został kupiony w ramach projektu pn. “Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. Całkowita wartość pojazdu wynosi 875 tys. zł.

 

 

Autor W M

2024-04-15

Więcej informacji z tej kategorii