Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Świąteczne podsumowanie projektu “Łączy nas kultura”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

8 grudnia (w piątek)  Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zorganizuje ostatnie spotkanie w ramach IV edycji projektu”Łączy nas kultura”.
Jego celem jest stwarzanie przyjaznych miejsc, w których dzieci z Ukrainy wraz z opiekunami mogą integrować się z polskimi rówieśnikami, a przy okazji poznawać bogactwo kulturowe i historię naszego kraju.

-Chcemy, aby to spotkanie odbyło się pod hasłem “Podwójne Święta” jest to nawiązanie do książki Joanny Jagiełło. To opowiadanie świąteczne, gdzie dochodzi do spotkania dwóch rodzin z Ukrainy i Polski, na bazie tego przeprowadzimy nasze spotkanie podsumowujące. Myślę, że będzie to świetna okazja, żeby przybliżyć zwyczaje świąteczne, które zapewne są zbieżne, ale myślę, że możemy być zaskoczeni tym, jak przebiegają święta na Ukrainie. Liczę na to, że będzie okazja do spróbowania potraw wigilijnych oraz zaśpiewamy kolędy – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Teresa Fromelc-Pawelczyk.

      2023-11-28 Teresa Fromelc-Pawelczyk

Dyrektor dodaje, że podczas tegorocznej edycji udało się wiele zrealizować, a uczestnicy brali udział w ciekawych przedsięwzięciach.

-Skupiliśmy się na działaniach integracyjnych, był wyjazd do Warszawy, odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik oraz Manufakturę Czekolady, było to niezwykłe doświadczenie dla uczestników. Odbyły się także warsztaty ceramiczne, a to już nasza tradycja, poprowadziła je Pani Iwona Rafałowska z pracowni Iva Art.

      2023-11-28 Teresa Fromelc-Pawelczyk o zajęciach

“Łączy nas kultura” to projekt finansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu  Przystań Św. Mikołaja.

 

Autor W M

2023-11-28

Więcej informacji z tej kategorii