Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Szkoły Katolickie zapraszają na Dni Otwarte

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

17 maja rozpoczęła się rekrutacja do liceum. Według czasopisma „Perspektywy” Katolickie Liceum Ogólnokształcące jest na trzecim miejscu w mieście, a w województwie i kraju pnie się systematycznie w górę. Placówka zaprasza na Dni Otwarte.

Atutami szkoły są:

  • nowoczesna baza
  • szerokie wsparcie
  • akceptacja i tolerancja
  • bezpieczeństwo i życzliwa atmosfera

Szkoła mieści się w zabytkowym budynku przy ulicy Sadowej. Uczniowie uczą się w nowoczesnych pracowniach, wyposażonych w tablice interaktywne, a wygodne kanapy oraz park przy szkole i muzyczne długie przerwy umilają im odpoczynek.

Każdy z uczniów posiada kartę umożliwiającą mu wejście i wyjście ze szkoły, a w szatni osobiste szafki. Wszystkie uroczystości szkolne odbywają się w nowoczesnej sali koncertowej.

Szkoła współpracuje z uczelniami wyższymi. Młodzież uczestniczy w różnych warsztatach, a unijne środki pozwalają jej na udział w projektach edukacyjnych.

Uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć dodatkowych z różnych przedmiotów oraz rozwijających zainteresowania. Są to między innymi: piłka nożna, tenis stołowy, taniec, szachy lub piłka siatkowa. Szkoła dysponuje dwiema salami sportowymi, siłownią, boiskiem z siłownią na powietrzu oraz boiskiem do piłki plażowej.

W laboratoriach językowych uczniowie uczą się trzech języków obcych – angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego. Dodatkowo biorą udział w zajęciach oraz warsztatach z native speakerami.

Wyjazdy integracyjne odbywają się zazwyczaj na początku roku szkolnego do ośrodków wypoczynkowych na Mazurach.  Katolickie Liceum od wielu lat współpracuje ze szkołami w Wilnie i Izraelu.

To wszystko dzięki zaangażowaniu przede wszystkim uczniów. To oni mają największy wpływ na to, co dzieje się w szkole.  Od lat uczniowie uczestniczą w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, zajmując znaczące miejsca. Otrzymują stypendia za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Więcej informacji znajduje się na szkolnym Facebooku i Instagramie oraz stronie internetowej szkoły: http://kglo.edu.pl/ W zakładce „Rekrutacja” można pobrać wniosek o przyjęcie do szkoły, a także znaleźć ofertę przedmiotów na poziomie rozszerzonym, które tylko w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym można łączyć dowolnie.

Na koniec jeszcze jedna bardzo ważna informacja – Katolickie Liceum Ogólnokształcące nie podlega  miejskiemu elektronicznemu systemowi rekrutacji. Wniosek o przyjęcie do szkoły należy dostarczyć do sekretariatu osobiście.

Zapraszamy na Dzień Otwarty Online 7 czerwca 2021 r. o godzinie 18:00. Gościem specjalnym będzie Adam Kalinowski – finalista The Voice of Poland.

Hits: 57

Autor P. G.

2021-05-26

Więcej informacji z tej kategorii