Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: To już 5 lat samorządowego becikowego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna
Od 2016 roku rodzice nowonarodzonych mieszkańców Łomży otrzymują samorządowe becikowe, które wynosi 500 złotych. Oprócz finansowego wsparcia, miasto przekazuje im także wyprawkę, w której skład obecnie wchodzą kocyk z logo Łomży oraz karta rodzinna wraz z pakietem sześciuset minut do wykorzystania w Parku Wodnym.

W pierwszym roku funkcjonowania samorządowego becikowego wydanych zostało 520 decyzji o przyznaniu jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka, rok później było ich 668, potem kolejno 658, 576 i w ubiegłym roku 473.

Łomża jest miastem prorodzinnym i jako jedno z pierwszych w Polsce wprowadziło tego typu wsparcie dla rodziców. Zamierzam tą inicjatywę  kontynuować i rozwijaćmówi prezydent Mariusz Chrzanowski.

Wnioski o samorządowe becikowe należy składać w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Polna 16 (tel. 86 2166319), od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15.30, nie później niż przed upływem 12 miesięcy od narodzin dziecka.

Natomiast wyprawkę dla noworodka mieszkańcy Łomży, których dziecko przyszło na świat w łomżyńskim szpitalu, mogą odebrać w Urzędzie Stanu Cywilnego podczas nadawania dziecku numeru Pesel. Osoby mieszkające w naszym mieście, których dzieci  urodziły się w innej miejscowości, wyprawki otrzymają w Kancelarii Prezydenta Miasta (pok. 122), po okazaniu dokumentu potwierdzającego nadanie dziecku numeru Pesel. Ponadto rodzicie dzieci urodzonych w Łomży w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują „Niebieskie Pudełka”, w których znajdują się poradniki dla rodziców oraz próbki produktów dla noworodków i młodych matek.

UM Łomża

Autor M. Sz.

2021-01-07

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...