Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: „To już przesądzone. Kolej wraca do Łomży”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

To jest już przesądzone. Kolej wraca do Łomży– mówił w dzisiejszej audycji Gość Dnia wicemarszałek województwa, Marek Olbryś. Samorządowiec przyznał, że w prawdopodobnie w przyszłym miesiącu zostanie podpisana umowa z PKP PLK na budowę trasy kolejowej z Łomży do Łap.

Wicemarszałek poinformował, że wszystkie dokumenty są już praktycznie gotowe i prawdopodobnie do końca lutego zostanie podpisana umowa z PKP PLK na budowę trasy. Dzięki tej inwestycji do 2029 roku mieszkańcy Łomży będą mogli pojechać do Białegostoku koleją. – Projekt już jest, jako województwo wydaliśmy na to ponad 5 milionów złotych, uwarunkowania środowiskowe już są na ukończeniu, a biuro projektowe zakończyło swoją prace. Myślę, że jest to kwestia podpisania umowy na realizację tej inwestycji, nawet do końca lutego.

      2023-01-31 Marek Olbryś

Stacja w Łomży będzie znajdować się tam, gdzie obecnie kończy się tor. Przystanki będą w Konarzycach, Kozikach i Śniadowie. Więc jeżeli obietnice związane z Centralnym Portem Komunikacyjnym również zostaną zrealizowane, to Łomża będzie miała połączenie kolejowe z Warszawą i Białymstokiem. – Będzie możliwość lewoskrętu bezkolizyjnego na Białystok i prawoskrętu bezkolizyjnego na Warszawę i dalej już CPK będzie robił swoje. Natomiast ten tor, to jest starodroże tego toru, który już istnieje.

      2023-01-31 Marek Olbryś o stacjach

Wicemarszałek Olbryś uspokaja mieszkańców Konarzyc, że nie ma mowy o żadnych wywłaszczeniach, gdyż kolej będzie szła obecnym torem, który zostanie tylko unowocześniony.

 

2023-01-31

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 marca

Słowo Życia: 30 marca

CZWARTEK PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 8, 51-59 Jezus powiedział do Żydów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam...

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....