Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Trwa nabór do Łomżyńskiej Rady Kobiet

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Do końca lutego trwa nabór do Łomżyńskiej Rady Kobiet. Będzie ona pełniła funkcję organu konsultacyjno – opiniodawczo – doradczego Prezydenta Łomży w zakresie spraw, które dotyczą środowiska kobiet w mieście.

Pomysłodawczyni Łomżyńskiej Rady Kobiet, Marlena Siok mówi nam, że jej celem jest przede wszystkim aktywizacja kobiet i stworzenie im odpowiedniej przestrzeni do działania.

– Przede wszystkim problem jaki zauważamy wśród kobiet w Łomży, to aktywizacja zawodowa. Chciałybyśmy w przyszłości pomóc kobietom, między innymi po urlopie macierzyńskim, wrócić na rynek pracy. Chciałybyśmy zwrócić uwagę na równość płac, na przemoc nie tylko fizyczną, ale i ekonomiczną, czy słowną.

      2024-02-19 Marlena Siok

A jakie instrumenty do realizacji swoich pomysłów ma mieć rada kobiet? To między innymi pieniądze z budżetu miasta.

– Bo tak naprawdę to jest podstawowy instrument do działalności rady. Ponadto będziemy partycypowały w różnego rodzaju projektach, które skierowane są do kobiet. Takie projekty już się dzieją w przestrzeni miejskiej. Rada kobiet będzie ciałem opiniodawczym, pozwalającym dostrzec te problemy i zrozumieć.

      2024-02-19 Marlena Siok o działaniu rady

Marlena Siok podkreśla, że ta rada nie powstaje po to, aby mówić, że sytuacja kobiet w Łomży jest zła, ani nie ma na celu być przeciwko komuś.

– Chodzi o to, aby stworzyć przestrzeń do tego, aby kobiety mogły działać, aby swoje kompetencje i jakość, które w sobie mają, mogły przełożyć na realne działania.

Panie, które chcą działać w Łomżyńskiej Radzie Kobiet mogą zgłaszać swoje kandydatury do 29 lutego. Szczegóły naboru są na stronie urzędu miasta.

Pierwsze posiedzenie odbędzie się w dzień nieprzypadkowy, bo 8 marca.

2024-02-19

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...