Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Uczniowie Szkół Katolickich uczestniczą w projekcie filmów historycznych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Szkołach Katolickich w Łomży rozpoczął się trzydniowy projekt filmowy. Uczniowie korzystając z gogli elektronicznych przenoszą się w świat powstania warszawskiego i Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

To zupełnie inna lekcja historii niż do tej pory mówi menadżer wystawy, Adam Kulesza:

-To jest taka nietypowa lekcja historii nowoczesna. To znaczy lekcja łącząca edukację i technologię. Tą edukacją oczywiście jest historia, czyli dwa dosyć krótkie filmy historyczne oparte na faktach, a technologia, która umożliwia wkroczenie do tego świata historii to wirtualna rzeczywistość i filmy oglądane w goglach.

      2023-12-05 Adam Kulesza o projekcie

Historia nie musi być nudna dodaje Adam Kulesza:

-Przedsięwzięcia kierowane jest do uczniów 7 i 8 klas i szkół ponadpodstawowych. Siódme klasy dopiero mają to w programie nauczania, więc często jeszcze są krótko przed tymi tematami, więc myślę, że z większą chęcią będą poznawać historią. Tu wkracza się do tego świata i jest się częścią tych wydarzeń, bo obraz ma 360 stopni. To jest niepowtarzalne doznanie, które generuje niepowtarzalne emocje, więc myślę, że to im trochę ułatwi wgryzanie się już w tradycyjny odbiór historii w tradycyjne nauczanie.

      2023-12-05 Adam Kulesza o treści projektu

Projekt został zlecony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, a realizowany przez fundację ‘Arte Et Marte’.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

Autor M.D.

2023-12-05

Więcej informacji z tej kategorii