Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Uroczysta sesja z okazji nadania praw miejskich za nami

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Hala Kultury symbolicznie otwarta, nagrody za dokonania w dziedzinie kultury wręczony, a same Dni Łomży zainaugurowane. W mieście zakończyła się uroczysta sesja rady miejskiej z okazji 603. rocznicy nadania Łomży praw miejskich. Jednym z głównych punktów sesji było wręczenie nagród prezydenta w dziedzinie kultury.

Jednym z nagrodzonych został wokalista, muzyk Marcin Wincenciak:

– Jestem bardzo mile zaskoczony i bardzo wdzięczny. Tak jak powiedziałem na wystąpieniu, bardzo zmotywowany do dalszej pracy nad swoją twórczością i też do promowania wizerunku krzewienia kultury poza granicami miasta. Oczywiście przy okazji występów w Polskich miastach, jak i zagranicznych zawsze ten pierwiastek, cząstka Łomży we mnie będzie, więc jak najbardziej nagroda dla mnie znacząca i jestem uradowany, szczęśliwy. 

      2021-06-15 Dni Łomży - Marcin Wincenciak

Po raz drugi tą nagrodą wyróżniony został reżyser, Piotr Domalewski. Twórca “Cichej nocy” był zadowolony z nagrody oraz przyznał, że chciał zrobić film, którego akcja miałaby miejsce w Łomży:

– Jak chciałem, żeby “Jak najdalej stąd” działo się w Łomży tylko, że ja jestem tylko reżyserem i mam ze sobą grupę ludzi i potrzebuję jakiegoś wsparcia, i to nie będą żadne gorzkie słowa, to są czyste fakty. I filmowy fundusz podlaski w tej chwili wspiera raczej produkcje historyczne, rekonstrukcje o żołnierzach wyklętych. Tego typu rzeczy, a kinem nie są na razie zainteresowani. Jak już się nasycą tamtym tematem, to zadzwonią.

      2021-06-15 Dni Łomży - Piotr Domalewski

W ramach Dni Łomży trwa właśnie piknik w Parku Jana Pawła II oraz zaplanowany jest pokaz filmu Piotra Domalewskiego ‘Jak najdalej stąd’, który odbędzie się w łomżyńskiej Hali Kultury.

jt

 

Hits: 50

Autor P. G.

2021-06-15

Więcej informacji z tej kategorii