Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: W mieście ma powstać Centrum Sztuki Filmowej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Łomży ma powstać Centrum Sztuki Filmowej. O planach takiej inwestycji mówił na naszej antenie wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

Centrum ma być subregionalną instytucją skupiającą filmowców, która będzie silnie związana z Łomżyńskim Parkiem Krajobrazowym Doliny Narwi.

– To będzie propozycja taka przyrodniczo-gospodarczo-promocyjna, bo brakuje takiego centrum. Nasi filmowcy, którzy robią programy i aranżacje artystyczne jeżdżą do Warszawy, Białegostoku, a po co jeździć jak to można zrobić tutaj. Koszt tego myślę, że nie przekroczy 20 milionów złotych, a będzie duma i chwała dla Łomży – mówi wicemarszałek województwa, Marek Olbryś

      2024-03-26 Marek Olbryś

Pod uwagę branych jest kilka lokalizacji, między innymi Bank PKO przy cmentarzu i wieża ciśnień.

– Wieża ciśnień wspaniale by się tu nadawała, bo jest piękna projekcja Doliny Narwi, pięknie widać starówkę naszego miasta, budowane są nowe osiedl. Myślę, że to najlepszy i najbardziej realny pomysł wykorzystania tej wieży ciśnień – dodaje wicemarszałek.

      2024-03-26 Marek Olbryś o centrum

Marek Olbryś mówi, że to centrum może współgrać z planami władz miasta, które chcą, aby wieża ciśnień stała się „eko wieżą”. W tym tygodniu może być już podpisane porozumienie w sprawie centrum, a jego budowa to perspektywa około 2 lat.

Cała rozmowa z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Markiem Olbrysiem:

Autor B. Ś.

2024-03-26

Więcej informacji z tej kategorii