Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Więcej zieleni na rynku i przystankach autobusowych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Z całą mocą trwają prace nad rewitalizacją Starego Rynku w Łomży. Po osiągnięciu konsensu między Ratuszem a Podlaskim Konserwatorem Zabytków w sprawie projektu zamiennego, wywieziony został nadmiar ziemi, a lada dzień ma rozpocząć się układanie posadzki rynku.

Będzie posadzonych też 15 drzew w obrębie starówki, ale władze miasta szykują coś jeszcze. O szczegółach wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki:

– Takim uzupełnieniem tej zieleni na Starym Rynku będzie zielony przystanek, który chcemy też zaprojektować i wykonać. Będzie to myślę zaprojektowane odpowiednio do miejsca. Przystanek autobusowy, które będzie zawierał tę funkcjonalność, jak przystanku autobusowego, z drugiej strony będzie urokliwą, piękną przestrzenią. Taką małą architekturą w całości zarośniętą kwiatami, bluszczem, roślinami zielonymi. 

      2021-09-08 Andrzej Garlicki o zieleni w centrum 1

Wiceprezydent potwierdza, że na tę chwilę nie będzie pomnika ks. Janusza I, który był w pierwotnych planach:

– Pomnik, na razie odłożymy jego realizację. Pani konserwator nie zgodziła się na wykonanie tego postumentu, który był w projekcie. Tak więc wykonamy rynek, Stary Rynek, a później będziemy myśleć o pomniku. 

      2021-09-08 Andrzej Garlicki o zieleni w centrum 2

Całą rozmowę z naszym dzisiejszym Gościem Dnia znajdą państwo na naszym portalu radionadzieja.pl.

jt

Hits: 24

Autor P. G.

2021-09-08

Więcej informacji z tej kategorii