Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Władze miasta planują przebudowę skrzyżowania Piłsudskiego i Kazańskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Władze Łomży planują przebudowę skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Kazańskiej. W briefingu poświęconym inwestycji wzięli udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, jego zastępca Piotr Serdyński oraz radny miasta Artur Nadolny.

Głównym założeniem jest poszerzenia jezdni i tym samym poprawa komunikacji drogowej. To ważne zadanie z uwagi na zwiększony w tym miejscu ruch drogowy- mówi Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski:

-Osiedle Perspektywa, ulica Zawadzka, Sybiraków i Szmaragdowa – tam powstają nowe bloki i tutaj mieszkańców naszego miasta przybywa. W związku z tym ruch na tych drogach jest coraz większy, widzimy potrzeby związane z poprawą komunikacyjną tej części miasta. 

      2024-03-25 Mariusz Chrzanowski

Interpelację do Prezydenta złożył Radny Miasta Artur Nadolny, który dziękował prezydentowi za szybą reakcję, podkreślając, że wszystkim zależy na bezpieczeństwie mieszkańców:

-Ta interpelacja powstała w wyniku pytań mieszkańców tego osiedla, ponieważ te osiedle się rozbudowało i komunikacja jest utrudniona. 

      2024-03-25 Artur Nadolny

Przebudowa skrzyżowania składa się z kilku etapów- mówi wiceprezydent Łomży, Piotr Serdyński:

-Miasto Łomża podchodzi kompleksowo do problemów komunikacyjnych budowy i przebudowy ulic mamy przygotowaną dokumentację techniczną dotyczącą tej inwestycji, która zakłada budowę wlotu z ulicy Kazańskiej do ulicy Piłsudskiego oraz z ulicy Piłsudskiego do ulicy Kazańskiej również wlot. Projekt zakłada przebudowę kanału technologicznego, deszczowego, przebudowę oświetlenia oraz wykonanie nowych chodników. 

      2024-03-25 Piotr Serdyński

Na ten moment została stworzona dokumentacja dotycząca tej inwestycji.

Autor W M

2024-03-25

Więcej informacji z tej kategorii