Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Władze miasta upamiętniły 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Władze Łomży upamiętniły 30-tą rocznicę wizyty Ojca Świętego, Jana Pawła II, w Łomży. Pod pomnikiem papieża na placu jego imienia złożone zostały kwiaty przez prezydenta miasta, Mariusza Chrzanowskiego. Włodarz miasta wspomina, że był małym chłopcem, gdy Jan Paweł II przyjechał do Łomży:

Miałem niespełna 7 lat i dzisiaj rodzice często wspominają moment, kiedy wspólnie z rodziną byliśmy na naszych błoniach łomżyńskich. Też uczestniczyłem w tej mszy świętej. Tata trzymał mnie “na barana”, żebym zobaczył papieża, gdy przyjeżdżał. Takie urywki w pamięci są, ale są wspomnienia, które też przekazują rodzice i osoby, które brały udział w tej mszy.

      2021-06-04 Mariusz Chrzanowski o wizycie Papieża

Atmosfera tamtych dni była niesamowita – podkreśla łomżyński społecznik, Józef Babiel, który pracował przy dekorowaniu miasta na czas wizyty papieża – Wszyscy byliśmy podekscytowani tą wizytą, bo niewątpliwie jest to wydarzenie historyczne, które już się chyba nigdy nie powtórzy, ażeby tej rangi osobowość – która zostaje świętym w przyszłości – odwiedziła nasze miasto. Zastanawiam się – ile pozostało takich śladów w sercach po wizycie papieża w naszym mieście. Ta wizyta odbywała się pod hasłem “Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”. Mam wrażenie, że ono jest bardzo aktualne. I w Polsce i w naszym mieście.

      2021-06-04 Józef Babiel o wizycie Papieża

To nie koniec atrakcji związanych z 30-leciem wizyta Jana Pawła II w Łomży. Dzisiaj o 19-ej w Parku Jana Pawła II odbędzie się koncert łomżyńskich filharmoników, a o 21 pokaz filmu poświęconego papieżowi.

jt

Autor M. Sz.

2021-06-04

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...