Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Woda w basenach miejskich spełnia normy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W związku ze złymi wynikami próbek wody przez kilka dni zamknięte były oba baseny miejskie w Łomży. Po kolejnych badaniach funkcjonowanie obiektów wróciło do normy.

Przypomnijmy, że w miniony czwartek (5.03.) zamknięte zostały baseny miejskie. Ma to związek z nieprawidłowymi wynikami badań wody z próbek pobranych 2 marca 2020 r. W sobotę (7.03.) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił, że wyniki badań wody przeprowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łomży potwierdziły, iż woda we wszystkich nieckach basenowych Parku Wodnego przy ulicy Wyszyńskiego oraz na Pływalni przy ulicy Niemcewicza spełnia oczekiwane parametry jakości i nadaje się do pływania i rekreacji.

W związku z tym już od niedzieli 8 marca przywrócono funkcjonowanie Parku Wodnego, a od dzisiaj, 9 marca, także Pływalnia przy ul. Niemcewicza jest już czynna.

MOSiR promuje dbanie o higienę na basenie

W ostatnich miesiącach kilkakrotnie w przestrzeni medialnej pojawiały się informacje o bakteriach w wodzie na basenach. W związku z tym MOSiR prowadzi kampanie informacyjną, która ma na celu pogłębienie wiedzy użytkowników pływalni na to, jaki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma prawidłowe przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa. W interesie nas wszystkich jest świadomość, że jakość wody basenowej zależy także od nas samych.

  1. Bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem! Myjąc skórę przed wejściem do wody zmywamy z siebie mikroorganizmy, które wchodząc w reakcję z chlorem zawartym w wodzie basenowej tworzą związki, które mogą podrażnić naszą skórę.
  2. Każdą osobę obowiązuje przejście przez brodzik z wodą- tzw. “nogomyjkę”.
  3. Zarówno w Parku Wodnym jak i na Pływalni system monitorujący czystość wody w basenie na bieżąco rejestruje poziom zanieczyszczenia i automatycznie zwiększa podawanie środków niezbędnych do jej oczyszczenia, kiedy zachodzi taka potrzeba. Środki dezynfekujące mogą wysuszać skórę jak i włosy, dlatego ważne jest również zmycie z siebie chloru po pobycie na pływalni. 
  4. Zgodnie z regulaminem na terenie obiektu zakazany jest wstęp osobom z przeciwwskazaniami lekarskimi oraz osobom, których schorzenia mogą być niebezpieczne dla innych użytkowników, chorym z upławami, z otwartymi ranami i stanami zapalnymi skóry, plastrami i bandażami na ciele oraz osobom, których stan higieny odbiega od ogólnie przyjętych norm.

Godziny funkcjonowania obiektów:

PARK WODNY, UL. WYSZYŃSKIEGO 15

Niecki basenowe

pon. – pt.  6:00-22:00

sob. – nd. 8:00-22:00

Strefa SPA I piętro (sauny, jacuzzi, tężnia solankowa, grota solna)

pon. – pt. 16:00 – 21:45

sob. – nd. 12:00 – 21:45

Sauna przy niecce basenowej  

pon. –  pt.  6:00 – 10:00 i 16:00 – 21:45

sob. – nd.   8:00 – 21:45

Sala Zabaw MOSiRek

pon. – pt.  12:00 – 20:00

sob. – nd. 10:00 – 20:00.

PŁYWALNIA, UL. NIEMCEWICZA 17a

Niecki basenowe

pon. – sob.  8.55-20.55

niedziela – nieczynne

Sauna przy niecce basenowej:

pon. – sob. 16:00 – 20:40

pg/MOSiR

[related limit=”5″]

Autor P. G.

2020-03-09

Więcej informacji z tej kategorii