Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: XX Dziecięca Gala Taneczna o Mistrzostwo Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dziś (20.04) w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży odbyła się XX Dziecięca Gala Taneczna o Mistrzostwo Łomży. W ogólnopolskim turnieju tańca towarzyskiego wzięli udział najmłodsi tancerze z różnych części Polski. 

W turnieju, który był podzielony na 3 bloki w zależności od “klasy” i wieku, wzięli udział tancerze między innymi z Warszawy, Białegostoku, Pruszkowa, Augustowa, Ostrołęki i oczywiście z Łomży.

Jak przyznają młode tancerki z Klubu Tańca Towarzyskiego “AKAT” w Łomży, które podkreślają, że wiążą swoją przyszłość z tańcem, takie turnieje to dla nich przede wszystkim nauka.

Każdy turniej to inne doświadczenie i wyzwanie. Przełamujemy swoje lęki i dużo się uczymy – mówi nam Magda.

      2024-04-20 tancerki klubu AKAT

Dzisiejszy turniej wpisał się również w 35-lecie Klubu Tańca Towarzyskiego Sportowego “AKAT”. Z tej okazji wychowanki klubu za pośrednictwem naszego radia gorąco pozdrawiają pana “kochanego trenera pana Jacka i kochaną trenerkę panią Magdę”.

      2024-04-20 pozdrowienia dla trenerów

Turniej został zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury, który jest instytucją prowadzoną przez powiat łomżyński.Starosta Lech Szabłowski mówi nam, że cieszy się, iż ROK i działający przy nim klub AKAT prowadzony przez Jacka i Magdę Baczewskich, robią tak “wspaniałą robotę na rzecz społeczności miasta, powiatu i nie tylko”.

Jest to ważne wydarzenie dla wszystkich sympatyków tej widowiskowej dyscypliny jaką jest taniec. Dzieciaki z całej Polski mogą pokazać swoje umiejętności. Cieszę się i doceniam pracę włożoną przez organizatorów i uczestników tego turnieju – mówi Lech Szabłowski.

      2024-04-20 Lech Szabłowski

Turniej odbył się pod honorowym patronem starosty łomżyńskiego i prezydenta miasta Łomża.

 

Autor B. Ś.

2024-04-20

Więcej informacji z tej kategorii