Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Zadzwonił “policjant”. Seniorka od razu wyczuła oszustwo i się rozłączyła

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Niezwykłą trzeźwością umysłu wykazały się mieszkanka Łomży, która w ubiegłym tygodniu nie dała się nabrać oszustom. Kobieta odebrała telefon od mężczyzny podającego się za “policjanta centralnego biura śledczego”, który prosił o pieniądze, aby rozpracować szajkę fałszywych kurierów. 85-latka od razu rozłączyła się mówiąc swojemu rozmówcy, że z oszustami nie rozmawia. Dzięki temu nie straciła swoich oszczędności życia.

W miniony czwartek (4.08.) po 13 do łomżyńskich policjantów zgłosiła się 85-letnia mieszkanka Łomży. Seniorka powiedziała, że po 12 na jej telefon stacjonarny zadzwonił młody mężczyzna. Przedstawił się jako policjant centralnego biura śledczego. Poprosił o dyskrecję i pomoc w rozpracowaniu fałszywych kurierów, którzy wyłudzają świadczenia z zakładu usług społecznych. Potrzebował do tego, 50 tysięcy złotych. Gdy tylko 85-latka usłyszała sumę, powiedziała rozmówcy, że ona z oszustami nie rozmawia. Po czym rozłączyła się. Seniorka od razu poinformowała o całym zdarzeniu łomżyńskich policjantów.

W tym przypadku pokrzywdzona zorientowała się, że ktoś próbuje ją oszukać. Niestety nie wszystkim się to udaje. Dlatego ponawiamy apel o rozwagę. Przekazywanie obcym jakichkolwiek pieniędzy z reguły związane jest z oszustwem. Przestępcy nieustannie modyfikują metody działania, choć główny cel rozmowy pozostaje niezmienny: wzbudzić zaufanie i skłonić do przekazania pieniędzy. Zmieniają się jedynie historie, które każdorazowo oszuści dostosowują do sytuacji. Bez względu na to, co senior słyszy w słuchawce telefonu zawsze pada pytanie o pieniądze. To właśnie znak, że mamy do czynienia z oszustwem.

KMP w Łomży

Autor M. Sz.

2022-08-08

Więcej informacji z tej kategorii