Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: W Ostrołęce powstanie Dzienny Dom Pobytu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wczoraj w Ostrołęce została podpisana umowa dotycząca powstania Dziennego Domu Pobytu dla osób z chorobą neurozwyrodnieniową mózgu.

To jeden z dwunastu ośrodków, które są w planach realizacji.
O inwestycji mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc:

Spółdzielnia socjalna Validus przygotowała wniosek. Na ten wniosek przeznaczyliśmy kwotę dofinansowania milion sześćset pięćdziesiąt tysięcy złotych. Dlaczego to jest tak bardzo ważne? Okazuje się, że jako społeczeństwo starzejemy się. Są problemy związane ze starzeniem, demencja, ale też. Okazuje się, że nie ma takich ośrodków na Mazowszu. W związku z tym każda taka aktywność, która wesprze tych, którzy są w potrzebie jest bardzo ważna.

      2023-04-27 Elżbieta Lanc o powstaniu inwestycji

Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, Aleksander Kornatowski dodaje, że pomoc potrzebującym jest bardzo istotna:

-Gratuluję państwu. Myślę, że ta współpraca pomiędzy nami, czyli Mazowieckim Centrum i Samorządem Województwa będzie na tyle dobra, że w przyszłości również państwo będziecie korzystali z naszego wsparcia.

      2023-04-27 Aleksander Kornatowski o podpisaniu umowy

W ubiegłych trzech latach powstało na Mazowszu sześć Dziennych Domów Pobytu.

Cała rozmowa z członkinią zarządu województwa mazowieckiego, Elżbietą Lanc oraz fotorelacja ze spotkania dostępna jest poniżej.

      2023-04-27 Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego

 

Autor M.D.

2023-04-27

Więcej informacji z tej kategorii