Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze. 9 osób zatrzymanych z podejrzeniem o wyłudzenie podatku VAT

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

9 osób zatrzymali funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej i Policji w związku z podejrzeniem o wyłudzeniu podatku VAT. Członkowie grupy przestępczej dokonywali fikcyjnych transakcji. O szczegółach rewident Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie:

Zatrzymani pośredniczyli we wprowadzeniu do obrotu gospodarczego fikcyjnych faktur, które służyły wyłącznie wytworzeniu kosztów. Grupa działała w branży tekstylnej. Szacuje się, że straty skarbu państwa z tytułu nienależnego zwrotu podatku VAT mogą sięgać ponad dziesięciu milionów złotych. Funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych osób oraz siedziby podmiotów, które uczestniczyły w tych działaniach i zabezpieczyli materiały dowodowe. Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów 23. osobom. Będą kolejne zatrzymania.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenia majątkowe.

jt

Autor M. Sz.

2021-07-30

Więcej informacji z tej kategorii