Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Fundusze Europejskie wspierają zdrowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Promocja zdrowego stylu życia i zapobieganie chorobom kardiologicznym oraz układu krążenia to główne cele Światowego Dnia Serca, który obchodzimy właśnie dzisiaj 29 września. W poprawę zdrowia mieszkańców wspólnoty, zaangażowana jest Unia Europejska, która przeznacza miliony euro na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, na remonty szpitali czy na innowacyjne technologie w obszarze zdrowia. Dzięki funduszom europejskim jesteśmy leczeni na wyższym poziomie i w bardziej komfortowych warunkach.

Jak ważne jest serce w organizmie człowieka? Na co dzień  nie myślimy o tym. A gdy nic nam nie dolega, to nie skupiamy się na chorobach serca. Natomiast schorzeń kardiologicznych jest wiele, a bez nieustannej pracy serca, nie moglibyśmy żyć. Głównym celem Światowego Dnia Serca jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia.

Fundusze europejskie pomagają w diagnostyce i leczeniu

Mieszkańcy Mazowsza już od lat leczą choroby kardiologiczne w dobrze przygotowanych ośrodkach. Fundusze europejskie pomogły poprawić dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej w obszarze kardiologii w wielu mazowieckich szpitalach. To dobra wiadomość, bo dzięki zrealizowanym projektom, osoby z chorobami serca znajdują pomoc w swoim regionie. Leczenie blisko miejsca zamieszkania jest ważne nie tylko dla pacjentów, ale także dla ich rodzin. Dzięki możliwościom finansowym z UE, placówki medyczne mogły wdrożyć nowoczesne technologie w leczeniu chorób serca. Efektem jest większe bezpieczeństwo pacjentów, mniej inwazyjne zabiegi, a także, co ważne, krótsze pobyty w szpitalu oraz późniejszy okres rekonwalescencji.

Lepsza jakość życia – to efekt Funduszy Europejskich

Realizowane inwestycje polegały m.in. na zakupach nowoczesnego sprzętu do diagnostyki i leczenia chorób serca. Były to np.  zestawy do prób wysiłkowych z bieżnią, cykloergometry, automatyczne aparaty do mierzenia ciśnienia tętniczego, aparaty do echa serca oraz aparaty EKG, holtery, mobilne EKG, a także spirometry.

Pozytywne zmiany w obszarze kardiologii dzieją się m.in. w:

  • Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim
  • Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego
  • Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce
  • Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o.
  • Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie
  • Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu
  • Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach

 

 

www.funduszedlamazowsza.eu

 

Autor ES

2022-09-29

Więcej informacji z tej kategorii