Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Inwestycje Województwa Mazowieckiego walczą w ogólnopolskim konkursie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dwie inwestycje realizowane przez sejmik Mazowsza walczą w ogólnopolskim konkursie “Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”.

Pierwszy obiekt zakwalifikowany do konkursu to Szkoła Drzewna i Leśna im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku. ‘Drzewna’ to najnowocześniejsza szkoła branżowa w Europie, która zachwyca wielu– zachęca do głosowania marszałek województwa mazowieckiego – Adam Struzik.

-To szkoła z bogatymi tradycjami od 70 lat kształci w różnych zawodach związanych z przeróbką drewna. W tym roku oddaliśmy ten obiekt szkolny za 117 mln stylizowany na elementy związane m.in. z tradycją miejscowości wypoczynkowych. 

      2024-04-15 Adam Struzik

Drugi projekt, który bierze udział w konkursie to Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica w Ząbkach. Wspieranie edukacji oraz ochrony zdrowia to nasz priorytet – zaznacza Elżbieta Lanc- członkini zarządu województwa mazowieckiego.

-Zapraszamy wszystkich, którzy inwestowali, tworzyli piękne budowle do udziału w tym konkursie. Mamy swoje typy, do których należy wyjątkowy obiekt, szkoła w Garbatce- Letnisku oraz nasza “Drewnica”. Myślę, że ranga tego konkursu i jego zasięg sprawi, że te inwestycje znajdą uznanie. 

      2024-04-15 Elżbieta Lanc

Głosować można do 9 maja poprzez stronę internetową modernizacjaroku.org.pl.

 

mazovia.pl

Autor W M

2024-04-15

Więcej informacji z tej kategorii