Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Mieszkańcy Ostrołęki za darmo zbadają swój wzrok

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Mieszkańcy Ostrołęki już niebawem będą mogli za darmo zbadać swój wzrok. 23 czerwca br. w mieście rusza akcja ,,Dobry Wzrok Mazowszan”. W ten sposób władze województwa chcą zapobiegać rozwojowi chorób oczu, które powodują utratę samodzielności, stąd też pomysł badań w terenie.

Nie są potrzebne żadne skierowania, ani zapisy. Wystarczy w dniu, w którym się odbywają przyjść pod wskazany adres- mówi Marta Regulska z Delegatury w Ostrołęce Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego:

-To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i upewnić się, że wzrok jest w jak najlepszej kondycji. Najczęstszymi chorobami oczu, które są wykrywane to: jaskra albo retinopatia cukrzycowa. Badania będą prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy zapewnią profesjonalną opiekę. Warto regularnie sprawdzać stan swojego wzroku niezależnie od wieku, ponieważ wczesne wykrycie problemów może zapobiec ich pogłębianiu. 

      2024-05-28 Marta Regulska

Jak wynika z badań co drugi Polak w wieku od 16 do 54 lat nie widzi poprawnie, a co czwarty źle ocenia stan zdrowia swojego wzroku. Bezpłatnie badania w Ostrołęce będą przeprowadzane w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Piłsudskiego 38 w godz. od 9:00 do 17:00.

 

fot.Pixabay

Autor W M

2024-05-28

Więcej informacji z tej kategorii

Region: Coraz więcej wilków

Region: Coraz więcej wilków

Populacja wilka w Polsce znacznie wzrasta. Coraz częściej zwierzęta pojawiają się bliżej zabudowań gospodarskich,...