Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Otyłość i nadwaga – problem co piątego dziecka na Mazowszu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Według badań co piąty uczeń w województwie Mazowieckim mierzy się z nadwagą lub otyłością, dlatego samorząd województwa mazowieckiego stawia na rozwój sportu i edukację zdrowotną.

Wśród dzieci i młodzieży na Mazowszu zauważalne są niepokojące trendy żywnościowe, dlatego dużo uwagi poświęcamy profilaktyce – mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

-Podejmujemy wielokrotne działania edukacyjne, zadania sportowe, chociażby w roku 2024 Samorząd przeznaczy 7 mln złotych na 38 obiektów sportowych, to kolejny rok, kiedy inwestujemy w uczniowskie kluby sportowe, program stypendialny, który jest też motywacją, aby osiągać wyniki sportowe, ale to nadal zbyt mało, zależy nam, aby w sport i ruch zaangażować wszystkich.

      2024-02-27 Elżbieta Lanc

Agata Szczepanek – dietetyk w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce zwraca uwagę na to, że liczba dzieci i młodzieży borykających się z otyłością gwałtownie rośnie.

-Coraz więcej młodych pacjentów hospitalizowanych w Mazowieckim Szpitalu na oddziale dziecięcym ma nadwagę i otyłość. Choroby z którymi zgłaszają się pacjenci, to chociażby choroby endokrynologiczne, nadciśnienie tętnicze. Bardzo nas niepokoi, że u coraz młodszych dzieci diagnozowana jest nadwaga i otyłość.

      2024-02-27 Agata Szczepanek

W tym roku do subregionu ostrołęckiego w ramach programu “Mazowsze dla sportu” trafi ponad 7 mln zł na realizację 38 inwestycji. Wśród nich znalazły się m.in. budowa boisk do siatkówki plażowej w Rzekuniu, remont obiektów sportowych przy Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle czy modernizacja hali sportowej w Baranowie.

mazovia.pl 

Autor W M

2024-02-27

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...