Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Podsumowanie działań w subregionie ostrołęckim i plany na przyszły rok

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Samorząd województwa mazowieckiego podsumował inwestycje realizowane w subregionie ostrołęckim. W ciągu ostatniego roku dofinansowanie otrzymało 681 inwestycji na łączną kwotę ponad 263 milionów złotych.

O programach wsparcia mówiła podczas konferencji w Ostrołęce członkini zarządu województwa, Elżbieta Lanc:

-Wsparcie nasze na rzecz rad senioralnych, wsparcie młodzieżowych rad, które jest dosyć istotne, bo okazuje się, że młodzi na prawdę zaczynają prężnie działać i są nam bardzo potrzebni. Przeznaczaliśmy również środki finansowe na autobusy, to również nasze aktywności na rzecz organizacji pozarządowych, to też zabytki 1 mln 800 tys. złotych na 16 zabytków oraz wsparcie 8 miejsc pamięci narodowej.

      2023-11-30 Elżbieta Lanc o programach wsparcia

Członkini zarządu województwa, Janina Ewa Orzełowska dodała, że realizacja programów odbywała się zgodnie z planem:

-Tych programów w tym 2023 roku było 20. Te programy były bardzo zróżnicowane. Staramy się odpowiadać na te apele samorządowców, ale nie tylko, bo jak rozmawiamy z mieszkańcami Mazowsza to też rozmawiamy o tym, co jeszcze powinno być wspierane przez samorząd województwa. Jak popatrzymy na przekrój tych wszystkich programów to są to programy, które z jednej strony wspierają nieduże inwestycje, ale też, wspomniała pani marszałek, o tym, że wspieramy bardzo mocno organizacje pozarządowe.

      2023-11-30 Janina Ewa Orzełowska o sposobie realizacji programów

Sejmik Mazowsza stawia na rozwój podsumował dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce, Mariusz Popielarz:

Władze Mazowsza dbają o to, żeby rozwój Mazowsza był zrównoważony. Pieniądze z jednej strony są włożone na inwestycje, z drugiej strony na ludzi, element ludzki jak chociażby seniorów czy młodzieżowe rady miasta. Rzeczywiście ten rozwój jest zrównoważony i wierzę, że tak będzie. Mazowsze jest coraz piękniejsze, a przyszłym roku dalej będziemy zmieniać Mazowsze oczywiście na lepsze dzięki inwestycjom w ludzi, w infrastrukturę, w służbę zdrowia, w zabytki. To wszystko miało miejsce w tym roku i w przyszłym roku również będzie się działo.

      2023-11-30 Mariusz Popielarz o wsparciu Sejmiku

Samorząd województwa rozpoczął również kampanię dotyczącą możliwości pozyskania dofinansowań w ramach autorskich programów wsparcia. W planach na przyszły rok jest realizacja takich programów jak Mazowsze dla klimatu, czy Mazowsze dla czystego powietrza, ale również między innymi Mazowsze dla czystego ciepła.

Fotorelacja ze spotkania dostępna jest poniżej.

 

 

Autor M.D.

2023-11-30

Więcej informacji z tej kategorii