Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Pierwsze posiedzenie Sejmiku w nowym składzie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wczoraj (07.05) odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmiku Województwa Mazowieckiego w nowym składzie. Ślubowanie złożyło 51 nowo wybranych radnych – 27 z nich to debiutanci, którzy sprawują tę funkcję po raz pierwszy. W radzie, podobnie jak w poprzedniej kadencji, zasiada 19 kobiet.

Naszym wspólnym celem na najbliższe lata jest realizacja zaplanowanych inwestycji- mówi Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego:

-Musimy kontynuować wydatkowanie środków europejskich. Myślę, że również i środki z Krajowego Programu Odbudowy. Oczywiście, w tej kadencji, zamierzamy rozbudować i zmodernizować wszystkie nasze instytucje poczynając od spółek kolejowych portu lotniczego Modlin, ale również projekty dotyczące dróg wojewódzkich, instytucje ochrony zdrowia, szpitale będą w dalszym ciągu modernizowane i rozbudowywane.

      2024-05-08 Adam Struzik o inwestycjach

Członek zarządu woj. mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska podkreśla, że ważny jest rozwój infrastruktury, ale także dalsze wspieranie służby zdrowia:

-Oczywiście ważne dla nas jest to, żebyśmy szerzej spojrzeli na dzieci i młodzież, którzy mają problemy ze swoją tożsamością po pandemii. Bardzo często te osoby popadają w depresje i trzeba jak najszybciej reagować po to, żeby nie trafiały one do naszych placówek psychiatrycznych. Pamiętajmy o tym, że spore problemy dotyczące depresji mają również seniorzy. Nie zapominajmy o tym.

      2024-05-08 Janina Ewa Orzełowska o istocie rozwoju

Przewodniczącym Sejmiku Województwa Mazowieckiego VII kadencji został ponownie Ludwik Rakowski z KO.

Przerwę w obradach sejmiku ogłoszono do 14 maja br.

www.mazovia.pl.

Autor M. D.

2024-05-08

Więcej informacji z tej kategorii