Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Przysięga wojskowa w „Mazowieckiej Piątce”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Już niebawem żołnierze usłyszą: do domu, marsz! W nadchodzący weekend na terenie ciechanowskich koszar ponad 30 ochotników wypowie słowa roty – uroczystej przysięgi wojskowej. Będzie to finał „szesnastki” żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W sobotniej uroczystości, wezmą udział rodziny żołnierzy, przedstawiciele instytucji wojskowych i cywilnych, środowisk kombatanckich, duchowieństwo, a także władz samorządowych. Na sztandar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięgnie ponad 30 ochotników.

Będzie to zwieńczenie zmagań 16 dniowego szkolenia podstawowego terytorialsów z „mazowieckiej piątki”. Przed nimi ostatnie chwile spędzone na placu ćwiczeń taktycznych, gdzie szkolą się między innymi z terenoznawstwa, działania na polu walki, szyków marszowych, sygnałów dowodzenia i alarmowania, a także strzelectwa – mówi rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej Brygady Terytorialnej, Elżbieta Abramska.

      2022-12-01 Elżbieta Abramska

3 grudnia na terenie kompleksu koszarowego w Ciechanowie o godzinie 11:00 wybrzmią słowa roty przysięgi: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…”.

Będzie to siódma i zarazem ostatnia przysięga 5MBOT w tym roku. Kolejne szkolenie podstawowe rozpocznie się 17 grudnia, które ochotnicy zrealizują w ramach projektu „Ferie z WOT”.

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 lutego

Słowo Życia: 1 lutego

ŚRODA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 6, 1-6 Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego...