Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Centrum Integracji Społecznej zatrudni 70 nowych osób

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Samorząd województwa mazowieckiego przekaże 2,5 mln zł. Spółdzielni socjalnej ‘Samodzielność, Praca, Aktywność” na rozwój ostrołęckiego Centrum Integracji Społecznej. W podpisywaniu porozumienia wzięły udział: Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego oraz Elżbieta Bogucka-Lityńska, Zastępca Dyrektora ds. Społecznych z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Dofinansowanie placówki pozwoli na zatrudnienie kilkudziesięciu osób potrzebujących wsparcia:

-Jesteśmy przekonani, że te duże środki sprawią, że Spółdzielnia będzie mogła zatrudnić nawet 70 osób potrzebujących takiego wsparcia. Ta nowa, powiększona dotacja daje nowe możliwości. Jesteśmy przekonani, że ci, którzy potrzebują tego wsparcia w postaci zatrudnienia, będą tam mogli je znaleźć- mówi członek zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc.

      2024-04-12 Elżbieta Lanc o dofinansowaniu

Centrum Integracji Społecznej w Ostrołęce funkcjonuje od czterech lat i udziela pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej. Od 2019 r. w Centrum funkcjonuje pięć sekcji, które pozwalają osobom wykluczonym na przyuczanie się do zawodów i odnajdywanie się na nowo w życiu społecznym. Wszystkie te obszary działają do dziś, a najnowsza dotacja pozwoli rozbudować CIS, doposażyć niektóre działy, by usługi w nich wykonywane były kompleksowe i na wyższym poziomie.

 

fot. Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej

 

Autor M. D.

2024-04-12

Więcej informacji z tej kategorii