Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Stypendia od sejmiku Mazowsza dla studentów kierunków medycznych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Samorząd województwa mazowieckiego ogłosił nabór do programu stypendialnego dla studentów kierunków medycznych.
O stypendium mogą ubiegać się osoby, które studiują medycynę na V lub VI roku studiów oraz studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego, którzy są na III roku. Studenci nie mogą powtarzać roku, na który złożono wniosek. Kolejnym warunkiem jest uzyskanie średniej ocen z egzaminów za poprzedni rok studiów nie niższej niż 4,0.

Członkini zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc mówi, że stypendia mają zachęcić do podjęcia pracy w szpitalach.

-Przez 9 miesięcy przyszli medycy będą otrzymywać stypendium od samorządu Mazowsza w wysokości nawet 3 000 zł miesięcznie, to zależy od tego, czy przyszli medycy będą chcieli podjąć prace w naszych placówkach, marszałkowskich szpitalach w Warszawie czy poza nią. Ten program stypendialny jest odpowiedzią na potrzeby studentów. Chcemy pomóc studentom finansowo, żeby w przyszłości zapewnić im odpowiednie warunki do dalszego kształcenia, pod okiem specjalistów.

      2023-10-02 Elżbieta Lanc

Marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik dodaje, że stypendium ma zapewnić dobry start przyszłym medykom.

-Studentów wydziałów lekarskich, pielęgniarskich i ratownictwa medycznego  zachęcamy do skorzystania z możliwości otrzymania stypendium, swój akces należy zgłosić do 8 października.

      2023-10-02 Adam Struzik

Wysokość stypendium, które będzie wypłacane przez 9 miesięcy, jest uzależniona od wyboru podmiotu leczniczego. Do składania wniosków na rok akademicki 2023-2024 zachęca Agnieszka Gonczaryk, dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej UMWM w Warszawie.

-Student medycyny, który zobowiąże się do odpracowania stypendium w wojewódzkim podmiocie leczniczym w regionie warszawskim stołecznym, będzie otrzymywał 2 500 zł brutto miesięcznie. Student odpracowujący stypendium w wojewódzkich podmiotach leczniczych poza regionem warszawskim stołecznym, dostanie 3 000 zł brutto miesięcznie. W przypadku studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego wysokość stypendium wynosi 2 000 zł brutto miesięcznie.

      2023-10-02 Agnieszka Gonczaryk

Wnioski należy składać do 8 października 2023 roku. Wzory oraz regulamin programu stypendialnego dostępny jest na stronie mazovia.pl.

 

mazovia.pl 

Autor W M

2023-10-02

Więcej informacji z tej kategorii