Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze. Trwa głosowanie na pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Do 10 października można wziąć udział w głosowaniu na projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Z regionu ostrołęckiego zakwalifikowano 6 takich projektów. Są to m.in. zakup ambulansów, oświetlenie przejść dla pieszych czy letnia szkoła archeologii. Ich wartość to blisko 2 mln zł. Warto jest wybrać taki projekt, który ma znaczenie mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu Województwa Mazowieckiego:

Zostały wybrane ciekawe projekty. Ja zachęcam państwa do zagłosowania. Dlaczego? Dlatego, że te projekty są absolutnie ważne z kilku perspektyw. Jeżeli mówimy o takim projekcie zakupu dwóch bardzo specjalistycznych ambulansów dla Meditransu ostrołęckiego, to jest kwota miliona złotych.

Oprócz tego jest jeszcze wiele innych ciekawych propozycji kontynuuje Elżbieta Lanc:

“Projekt społeczny, edukacyjny, profilaktyczny. Wpływ mamy, więc o siebie i o innych dbamy”. Zakłada on realizację szeregu działań związanych z promocją zdrowego trybu życia. Szczególnie w tym czasie pandemicznym. To nie jest tak, że tylko pandemia nas zabija. Niezdrowy tryb życia, bo ona wymusiła zamykanie się w domach.

Na realizację wszystkich zwycięskich projektów, których jest 114, samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł.

Maciej Dąbrowski

Hits: 9

Autor J. T.

2021-09-24

Więcej informacji z tej kategorii