Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Zapusty Kurpiowskie w Łysych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Potańcówka, widowiska i przedstawienia, a także kurpiowskie koncerty – to wszystko podczas Zapustów Kurpiowskich, które odbędą się już jutro w Gminnym Ośrodku Kultury w Łysych.

Ostatnie dni karnawału na Kurpiach były obchodzone bardzo hucznie. Organizowano zabawy, piekło się faworki, pączki i inne tłuste przysmaki, aby poczęstować nimi przybywających kolędników. To wydarzenie to kultywowanie naszych pięknych zwyczajów- mówi kierownik Zespołu ‘Puszcza Zielona”, Barbara Boruch.

-Główny punkt programu, to widowisko, który przygotowuje Zespół “Puszcza Zielona” pt.”idzie zapust”. Staramy się odtworzyć wszystkie zwyczaje kurpiowskie karnawałowe oraz zapustu, czyli czwartku przed Wielkim Postem. Przedstawimy jak wyglądał Zapust, włączając w to tradycyjne jedzenie i napitki. 

      2024-02-09 Barbara Boruch

Będzie to wyjątkowy wieczór, zapewniamy dobrą zabawę- zaprasza dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łysych, Paweł Domurad.

-Zapraszamy do Łysych na potańcówkę z okazji Zapustów Kurpiowskich. Każdy może uczestniczyć w tym wydarzeniu, jest to otwarta imprez, będzie zdecydowanie weselej, jeśli będzie nas więcej. 

      2024-02-09 Paweł Domurad

Zapusty Kurpiowskie rozpoczną się o godzinie 18.30. Wstęp wolny.

Autor W M

2024-02-09

Więcej informacji z tej kategorii