Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mija 103. rocznica objawienia Maryi w Fatimie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

13 maja 1917 roku Maryja w Fatimie po raz pierwszy ukazała się trojgu dzieciom. Objawienia trwały przez 6 kolejnych miesięcy, do 13 października 1917 roku.

Ksiądz Krzysztof Czapla z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach, które jest wotum za ocalenie życia papieża Polaka po zamachu 13 maja 1981 roku, podkreśla, że poprzez to wydarzenie Maryja przypomniała o swoim wezwaniu przekazanym jednej z wizjonerek – siostrze Łucji dos Santos. „Papież ma z biskupami całego świata poświęcić Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi” – podkreślił ksiądz Czapla. Wyjaśniał, że tak, jak błędy Rosji, błędy ateizmu rozlały się po całym świecie, „trzeba by papież, głowa Kościoła, wikariusz Chrystusa, zjednoczył się z wszystkimi następcami apostołów – biskupami i zwrócił się ku Panu Bogu przez serce Maryi”.

Ksiądz Krzysztof Czapla zwrócił uwagę na istotę objawień maryjnych i odpowiedzi na nie. „Pierwsze soboty, poświęcenie się Sercu Niepokalanemu Maryi, codzienny różaniec, to są prośby, od których uwarunkowana jest cała obietnica, której ma świat doświadczyć” – mówił. Kapłan przypomina obietnicę Maryi, jeśli ludzie te życzenia spełnią, wówczas nastąpi nawrócenie Rosji, zerwanie ze złem, z błędami ateizmu przyjdzie pokój dla świata, oraz „coś co jest nieogarnięte przez ludzki umysł – triumf Niepokalanego Serca Maryi”.

W Sanktuarium Matki Bożej w Zakopanem na Krzeptówkach znajduje się jedna z dwóch figur Matki Bożej Fatimskiej podarowanej przez kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Sanktuarium wzniesiono w latach 1987 – 1992 jako wotum wdzięczności za ocalenie życia Jana Pawła II. 13 maja 1981 roku po zamachu na ojca świętego podczas modlitwy o uratowanie jego życia przed figurą Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wierni podjęli zobowiązanie, że jeśli „Bóg uratuje życie papieża, na tym miejscu wybudują kościół dziękczynienia”.

13 maja 2018 roku arcybiskup Marek Jędraszewski ogłosił decyzję Episkopatu Polski o ustanowieniu Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach.

IAR

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-05-13

Więcej informacji z tej kategorii