Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Minister Przemysław Czarnek: Nie przewidujemy powrotu do nauki zdalnej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że w tej chwili nie jest przewidywany powrót do nauki zdalnej w szkołach. Według niego powszechne szczepienia i większa odporność na koronawirusa powodują, że rosnąca liczba zakażeń nie jest zagrożeniem dla systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Na antenie Polskiego Radia 24 minister Przemysław Czarnek podkreślił, że w ubiegłym roku nauka zdalna została wprowadzona głównie w celu ograniczenia kontaktów i zmniejszenia mobilności społecznej.

– Na zdalną naukę przechodziliśmy nie dlatego, że w szkołach były ogniska zakaźne, tylko zamykaliśmy szkoły i wysyłaliśmy dzieci na naukę zdalną dlatego, że wydolność służby zdrowia była przy samej ścianie. Wtedy trzeba było przerwać kontakty społeczne, które są generowane przez ruch okołooświatowy – wyjaśniał minister Przemysław Czarnek.

Zapowiedział również, że ferie zimowe odbędą się w tym roku szkolnym w systemie znanym z lat poprzednich. Terminy ferii będą różne dla poszczególnych województw, aby zapewnić, że w ośrodkach wypoczynkowych nie zabraknie miejsc i aby wszystkie dzieci mogły skorzystać z wypoczynku zimowego.

IAR

Hits: 25

Autor P. G.

2021-09-08

Więcej informacji z tej kategorii