Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mlekovita: Kolejny rekord przerobu mleka

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Blisko 2,15 mld litrów mleka Mlekovita przerobiła w przez 10 miesięcy 2023 roku – to już kolejny rekordowy wynik w 95-letniej historii firmy. Dynamika w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku wyniosła ponad 109%.

Mlekovita nieustannie ewoluuje i stale podnosząc poprzeczkę, stawia sobie najwyższe, ambitne cele. To nieuniknione, by utrzymać i wzmocnić już i tak silną pozycję marki – lidera rynku. W dzisiejszym konkurencyjnym i rozwijającym się w niesamowitym tempie świecie nie można spocząć na laurach i trzeba inwestować w innowacje techniczne, technologiczne oraz bazę zarówno produktową, jak i surowcową. Jednym z istotnych kroków czynionych przez Mlekovitę w kierunku wzmocnienia pozycji lidera kreującego nowoczesny model biznesu mleczarskiego jest konsolidacja branży. Dzięki kolejnym ruchom w tym kierunku Grupa Mlekovita od listopada liczy już 25 zakładów produkcyjnych. – Obecna trudna sytuacja na rynku mleczarskim oraz systematycznie dokonująca się koncentracja produkcji i przetwórstwa sprawiają, że sektor mleczarski potrzebuje transformacji bardziej niż kiedykolwiek. Jednym z niezbędnych w dzisiejszych czasach kroków jest konsekwentna i przemyślana konsolidacja. Ta przeprowadzona w 2023 r. przez Mlekovitę pozwala na dalsze niezakłócone funkcjonowanie nowo włączonych w struktury naszej Grupy zakładów w Czarnkowie, Chodzieży i Miechowie-Charsznicy, w tym zapewnienie odbioru surowca od producentów mleka – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.

Dzięki konsekwentnemu rozwojowi firmy, rośnie też baza surowcowa, która przejawia się w rosnącym skupie i przekłada na rekordowy przerób mleka. Przez 10 miesięcy br. Mlekovita przerobiła już ponad 2 mld 142 mln litrów surowca, co daje 109,4% dynamiki w stosunku do tego samego okresu 2022. Ponadto przerobionych zostało również 800 mln l serwatki. Wyprodukowanie i przetworzenie tak ogromnej ilości mleka wymaga nieprzeciętej wiedzy zarówno rolników – dostawców mleka, jak i pracowników oraz kadry menedżerskiej, czuwających nad każdym etapem produkcji. Dołączając do tego najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne, pozwala to na rozwój bazy asortymentowej, która obecnie liczy już ponad 1600 najwyższej jakości markowych produktów, rozszerzonej w przez 10 miesięcy br. już o co najmniej 42 nowości, w tym m.in. mleczne desery Wypasione, batoniki twarogowe Wypasione, maślanki Polskie, wysokobiałkowe skyry, serek wiejski i ser w plastrach w linii Super Body Active czy zupełnie nową linię produktów roślinnych Vegevita.

Biuro Prasowe MLEKOVITA

Autor M. D.

2023-11-22

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...