Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Myszyniec: Centrum Usług Medycznych coraz bliżej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Centrum Usług Medycznych w Myszyńcu jest już na końcowym etapie prac budowlanych. Odbyły się już trzy odbiory, czwarty ma być na koniec tego miesiąca. Jednak na otwarcie centrum trzeba jeszcze poczekać kilka miesięcy.

Prace budowlane dotyczące budynków są już niemalże zakończone. Pozostaje jeszcze kwestia prac infrastrukturalnych, a chodzi o dojazd do centrum i zagospodarowanie terenu.

Burmistrz Myszyńca, Elżbieta Abramczyk mówi, ze jest to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych w tej kadencji. Na początku był pomysł, aby stary ośrodek zdrowia wyremontować, ale koszty z tym związane byłyby bardzo duże. Dlatego postanowiono wybudować nowego obiekty, które poprawią jakoś usług dotyczących zdrowia w Myszyńcu. – Obiekt, w którym teraz przyjmują lekarze POZ i pomieszczania, którymi dysponują są po prostu za małe, ciasne i niedostosowane. Podjęliśmy więc decyzję w urzędzie i z radnymi o budowie nowych budynków na miarę miasta Myszyniec. Jest to szacunek dla mieszkańców, którzy tam przychodzą i czekają na usługi medyczne, jak również szacunek dla lekarzy, którzy tam pracują.

      2023-01-24 Elżbieta Abramczyk

Centrum Usług Medycznych to 3 budynki Podstawowej Opieki Zdrowotnej. – Mamy 3 lekarzy POZ i oni się tam przeniosą. W jednym z budynków, w którym do tej pory funkcjonuje jeden z lekarzy i który jest w miarę, mamy nadzieję na rozszerzenie rehabilitacji pacjentów. Ten stary budynek chcemy wyremontować i dostosować do tego, aby były tam mieszkania socjalne czy komunalne, bo tych Myszyniec aktualnie nie posiada – informuje burmistrz Abramczyk.

      2023-01-24 Elżbieta Abramczyk o nowym centrum

Centrum będzie przyjmować pacjentów najpóźniej do końca wakacji. Koszt jego budowy to ponad 5 milionów złotych. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i z samorządu Mazowsza w kwocie miliona złotych.

 

Więcej informacji z tej kategorii