Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Myszyniec: Zbliża się 35. Jarmark Kurpiowski

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Kiermasz sztuki ludowej, warsztaty, śpiew i tańce kurpiowskie – to wszystko w najbliższą niedzielę (26.05) podczas 35. edycji Jarmarku Kurpiowskiego w Myszyńcu.

To jedna z największych imprez w regionie. Co roku przybywa wielu gości – mówi dyrektor Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, Zdzisław Ścibek.

-W tamtym roku było ok. 70 podmiotów wykonawczych. Oznacza to, że jest to duże wydarzenie, w tym roku spodziewamy się podobnej liczby, a więc ok. 250 uczestników. Zarówno mamy ofertę skierowaną do każdej grupy odbiorców dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.    

      2024-05-22 Zdzisław Ścibek

Podczas wydarzenia odbędzie się także przegląd twórców ludowych. Bardzo cieszy nas to, że artyści aktywnie włączają się do organizacji – dodaje dyrektor.

-To przegląd sztuki charakterystyczny dla Kurpi, czyli śpiew, muzyka, taniec. Zespoły ludowe przygotowują i chcą prezentować to, co przygotowali w ramach swojej działalności. Impreza w tym roku została poszerzona. Przygotowujemy warsztaty twórczości ludowej, stoiska z twórczością. Będzie można coś kupić, obejrzeć i mile spędzić czas.

      2024-05-22 Zdzisław Ścibek o prezentacjach artystycznych

Jarmark Kurpiowski rozpocznie się od Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej w Myszyńcu o godzinie 9.00. A Prezentacje artystyczne w Amfiteatrze Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej o godzinie 11.00.

Autor W M

2024-05-22

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...