Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Myszyniec: Zmarła Małgorzata Brodzik, wieloletnia radna z Myszyńca

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Działaczka społeczna Małgorzata Brodzik zmarła nagle 1 lutego, miała 49 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w niedzielę 5 lutego o godz. 14.00 w Bazylice Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu.

Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, w koncelebrze z bratem zmarłej ks. Pawłem Brzostkiem i wieloma kapłanami. Proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu, ks. Zbigniew Jaroszewski, rozpoczął homilię od fragmentu trenu Jana Kochanowskiego.

Śp. Małgorzata Elżbieta Brodzik była aktywnym członkiem wspólnoty parafialnej i samorządowej. Od 2010 roku działała jako radna Rady Miejskiej w Myszyńcu, a w obecnej kadencji Przewodnicząca Komisji Infrastruktury, Kultury i Spraw Społecznych. Małgorzata Brodzik brała czynny udział w organizowaniu uroczystości Miodobrania Kurpiowskiego. Podczas różnych przemarszów i procesji swoim kurpiowskim strojem pokazywała przywiązanie do regionu i znajomość kultury.

Radną żegnał również poseł PiS Arkadiusz Czartoryjski. Na swoim Facebooku napisał:

“Ogromnie smutna wiadomość z Myszyńca. Zmarła nagle i niespodziewanie Małgosia Brodzik. Przede wszystkim była wspaniałą niezwykle pozytywną i zawsze uśmiechniętą osobą. Mama dwójki dzieci, żona i ogromnie szanowana w całej gminie osoba. Radna Myszyńca w kadencjach 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023. Przy każdych wyborach parlamentarnych pomagała mi i sama startowała z PiS. M.Brodzik cieszyła się niezwykłym szacunkiem społeczności kurpiowszczyzny i gminy Myszyniec. Przez wiele lat angażowała się w organizacje uroczystości Miodobrania Kurpiowskiego. Zawsze podczas uroczystości przemarszów i procesji swoim strojem i znajomością kultury kurpiowskiej podkreślała przywiązanie do regionu.

Małgosia przez wiele lat zaangażowała się w renowację zabytkowej świątyni Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu. Była członkiem Rady Parafialnej i przewodniczącą komitetu nadania świątyni myszynieckiej tytułu Bazyliki, będąc lektorem parafii rownież przewodniczyła komitetowi 100- lecia obchodów poświęcenia świątyni w Myszyńcu. W roku 2021 współorganizowała uroczystości poświęcenia i zakończenia renowacji Bazyliki w Myszyńcu. Z ogromnym udziałem Małgosi Myszyniec i parafia pozyskały środki z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Mazowieckiego na odnowę zabytków. W ramach środków na ochronę dziedzictwa kulturowego i środków pozyskanych lokalnie, odnowiona została zabytkowa pochodząca z XVIII wieku dzwonnica oraz cała świątynia w Myszyńcu.

M. Brodzik zaangażowała się w ufundowanie i wmurowanie w Myszyńcu tablicy poświęconej 100-leciu Bitwy Warszawskiej w roku 2020. Praktycznie wszystkie uroczystości patriotyczne i religijne w Myszyńcu odbywały się z udziałem Pani Małgorzaty Brodzik.

Osobną działalnością Małgosi było niezwykłe zaangażowanie w pomoc walczącej Ukrainie. Wielokrotnie ze stowarzyszeniem Rycerze Kolumba i swoim mężem Mirosławem organizowała w Myszyńcu zbiórki, pakowanie i segregowanie paczek dla Ukrainy.

Pierwszy transport zebranych darów skierowany został do Odessy przesłano całego TIRa darów. Odbiorcą w Odessie był ks. Piotr Kalinowski pochodzący z Myszyńca.

Kolejna akcja to zebranie paczek na Busa i przyczepkę do miejscowości Ptaki. Trzecią akcją współorganizowaną przez panią Małgorzatę Brodzik była akcja „czapeczka” dla dzieci z Ukrainy. Przesłane zostały do Odessy produkty dla najmłodszych dzieci. Panie Boże przyjmij Twoją Panią Małgosię, osobę o pięknej duszy do Nieba i pociesz pogrążoną w smutku rodzine oraz przyjaciół. Msza święta pogrzebowa w niedzielę o 14’00 w Myszyńcu.”

2023-02-06

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 marca

Słowo Życia: 30 marca

CZWARTEK PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 8, 51-59 Jezus powiedział do Żydów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam...

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....