Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Nowogród: Nowe świetlice wiejskie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Będą nowoczesne, pachnące nowością i przeznaczone w całości mieszkańcom. Gmina Nowogród dostała dofinansowanie na budowę i przebudowę dwóch świetlic wiejskich mówi Grzegorz Palka Burmistrz Nowogrodu.

– Jeden w miejscowości Jankowo Skarbowo. Tu będzie budowa praktycznie od podstaw w miejscu gdzie kiedyś była szkoła, która ostatecznie nie powstała. Był to budynek który posiadał różnego rodzaju wady. Ostatecznie musiał być wyburzony i w tym miejscu powstanie nowy bardzo funkcjonalny nowy obiekt jaki oczekują mieszkańcy. Drugi obiekt powstanie w miejscowości Chmielewo. Tam dzisiaj jest już obiekt z którego mieszkańcy próbują korzystać. Jednak stan techniczny jest na tyle zły że budynek trzeba kompleksowo przebudować

      2021-07-29 Świetlica wiejska 1

Burmistrz Grzegorz Palka podkreśla że to nie będzie tylko miejsce spotkań, ale też realizacji różnych szkoleń, a nawet powrotu do tradycji :

Dla Nas bardzo ważne jest to że szczególnie – Jankowo jest miejscowością gdzie kwitło kiedyś rękodzieło. Mam nadzieję że będzie to właśnie takim bodźcem że w tych miejscowościach wróci się do korzeni , do tradycji. Tym bardziej że na pewno jeszcze we krwi płynie ta żyłka kultury i tradycji kurpiowskiej.

      2021-07-29 Świetlica wiejska 2

Jankowo Skarbowo na obiekt który będzie kosztował ponad 780 dostało dofinansowanie z województwa podlaskiego w kwocie ponad 670 tyś, natomiast Chmielewo na remont pozyskało 575 tysięcy, a kosztorysowo przebudowa będzie kosztowała ponad 950 tys.
Obie inwestycje mają być gotowe na jesieni przyszłego roku.

Hits: 19

Autor M. Sz.

2021-07-29

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...