Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Nowogród: Pierwsze posiedzenie rady Muzeum-Skansenu Kurpiowskiego [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Od dzisiaj Muzeum-Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie ma swoją radę muzeum.

Posiedzenie jej członków ma na celu usprawnienie pracy instytucji.

O wartości tego wydarzenia mówi dyrektor instytucji, Juliusz Jakimowicz:

Jest to pierwsza rada Muzeum-Skansenu Kurpiowskiego jako samodzielnej jednostki. To dla nas dzień wyjątkowy. W skład rady wchodzą na prawdę znaczące postaci ze świata nauki, niektóre wręcz o międzynarodowym znaczeniu, o międzynarodowych sukcesach, jest świat samorządu lokalnego i szczeblu województwa, są stowarzyszenia kurpiowskie, jest Muzeum Rolnictwa z Ciechanowca – zaprzyjaźniona z nami jednostka. Rada bardzo wszechstronna, bardzo różnorodna, jestem głęboko o tym przekonany, że będzie wspaniałym wsparciem dla naszego muzeum.

      2023-05-12 Juliusz Jakimowicz o radzie

Rada muzeum będzie stanowić dużą pomoc w funkcjonowaniu jednostki dodaje Marek Olbryś, wicemarszałek Województwa Podlaskiego:

Przede wszystkim rada skansenu to organizm bardzo dobrych fachowców, którzy będą dbać, żeby ta rewitalizacja, te zmiany, ta konserwacja tego skansenu była pod względem naukowym, ale też takim proceduralnym prowadzona zgodnie z jakością postępowania w konserwacji tego skansenu. To są wysokiej klasy, światowej klasy nawet można powiedzieć, specjaliści, którzy znają temat, wiedzą jak to robić i będą nam doradzać.

      2023-05-12 Marek Olbryś o radzie

Muzeum-Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie został otwarty w 1927 roku jako Muzeum Kurpiowskie, a w marcu tego roku stał się samodzielna jednostką muzealną.

Fotorelacja z tego wydarzenia została udostępniona poniżej.

Autor M.D.

2023-05-12

Więcej informacji z tej kategorii