Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Odkurzacz dla seniora – jaki jest najlepszy?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wraz z wiekiem zmniejsza się nasza sprawność i wydolność organizmu. Dlatego też znaczna część starszych osób narzeka na problemy ze stawami, schylaniem się lub cierpi na różnego rodzaju schorzenia, które uniemożliwiają im pełną sprawność ruchową. Jednocześnie wiele z nich nie chce rezygnować z wykonywania różnych codziennych czynności, do których bez wątpienia można zaliczyć sprzątanie.

W jaki sposób sprawić, by pozostało ono przyjemnością i nie nadwyrężało stawów seniora? Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w odpowiedni odkurzacz. Sprawdź nasze propozycje.

Odkurzacz dla seniora – jak wybrać? 

Odkurzacz to sprzęt, który bez wątpienia można znaleźć w każdym domu. Trudno wyobrazić sobie bez niego sprzątanie: pozwala pozbyć się nadmiaru kurzu i zanieczyszczeń, a także szybko uporać się z niespodziewanym bałaganem i trudnymi do usunięcia elementami, jak chociażby rozsypany cukier na dywanie. Wybierając odkurzacz, często kierujemy się marką oraz jego wydajnością. Zależy nam na tym, aby był skuteczny, ale jednocześnie praktyczny i funkcjonalny. Dzięki temu możemy ograniczyć liczbę pozostałych urządzeń, które wykorzystujemy do sprzątania.

Jednocześnie wybór odkurzacza w niektórych przypadkach może okazać się problematyczny. Taką sytuacją może być chociażby zakup tego urządzenia dla osoby starszej. Warto poświęcić chwilę temu tematowi, gdyż w przypadku seniora nie każdy wydajny i profesjonalny odkurzacz będzie właściwym wyborem. Wiedząc, jaki model będzie odpowiedni, możemy również podarować go bliskiej osobie w prezencie.

Odkurzacz dla seniora – na co zwrócić uwagę? 

Wiele starszych osób boryka się z różnego rodzaju schorzeniami, często wynikającymi z ich zaawansowanego wieku. Dla wielu z nich przenoszenie ciężkiego odkurzacza, schylanie się lub podnoszenie go może okazać się problematyczne i stać się przyczyną urazu lub bólu. Jednocześnie chcą oni w dalszym ciągu pozostać jak najbardziej aktywni i zajmować się swoim domem lub mieszkaniem. Jak w takiej sytuacji rozwiązać ten problem? Najlepszym wyborem okaże się lekki odkurzacz.

Dlaczego wybór lekkiego odkurzacza jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku seniora? Posiadanie przez niego takiego sprzętu przede wszystkim nie nadwyręża jego stawów. Starsza osoba może bez przeszkód przenieść go w inne miejsce, podnieść lub schować. Dodatkowym plusem jest, jeśli sprzęt nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni, co bez wątpienia docenią lokatorzy niewielkich mieszkań.

Odkurzacz dla seniora – najważniejsze cechy 

W rankingu odkurzaczy nieposiadających worków, które okażą się odpowiednim wyborem dla seniora, znajdą się odkurzacze bezworkowe 600 EL61C2OG 74 dB. Gwarantują wysoką skuteczność odkurzania, a usunięcie kurzu z pojemnika jest niezwykle proste i szybkie. Dodatkowo są łatwe w manewrowaniu oraz przechowywaniu.

 

Lekkość i łatwość w przenoszeniu to nie jedyne cechy, jakimi powinien charakteryzować się odkurzacz odpowiedni dla seniora. Ważne, by podczas korzystania z niego w jak największym stopniu ograniczyć konieczność schylania się, co może źle wpływać na kręgosłup. Stąd niewątpliwą zaletą i ułatwieniem będą odkurzacze, które posiadają regulowany uchwyt. Dzięki temu w precyzyjny sposób starsza osoba dopasuje go do swojego wzrostu i tym samym nie będzie musiała odkurzać mieszkania w niewygodnej pozycji. Tutaj świetnie sprawdzi się odkurzacz bezworkowy serii 600 od szewdzkiej marki Electrolux.

Istotnym elementem będzie także zwrotność urządzenia i łatwość w przemieszczaniu się. Ciężkie odkurzacze są często niewygodne w obsłudze, przez co wymagają dodatkowego użycia siły przez starszą osobę. Lekkie odkurzacze bezworkowe dostępne w ofercie marki Electrolux posiadają zwrotne koła, dzięki czemu bardzo łatwo można manewrować całym urządzeniem. Te odkurzacze posiadają także 12-metrowy zasięg, dzięki czemu łatwiej jest dotrzeć do różnych zakamarków w mieszkaniu bez konieczności częstej zmiany gniazdka.

Artykuł sponsorowany

Autor M. D.

2022-09-12

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie cieszy się nowym instrumentem muzycznym. W niedzielę 27 listopada na Mszy Świętej...

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Minionej soboty 26 listopada Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej Diecezji Łomżyńskiej świętował swoje...

Słowo Życia: 27 listopada

Słowo Życia: 27 listopada

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   Mt 24, 37-44 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak było za dni Noego, tak będzie...

Słowo Życia: 26 listopada

Słowo Życia: 26 listopada

SOBOTA TRZYDZIESTEGO CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO   Łk 21, 34-36 Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie na...

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

W te niedziele rozpocznie się dzieło duchowej adopcji kapłanów. Powstało ono ponad 12 lat temu. W akcji każdy może...