Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka. “Być Jak Maryja”- Pierwsze Diecezjalne Spotkanie Kobiet

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W sobotę 7 marca w Ostrołęckim Sanktuarium Św. Antoniego odbyło się Pierwsze Diecezjalne Spotkanie Kobiet, pod hasłem “Być jak Maryja”.

Spotkanie miało na celu przyjrzeć się Maryi, spojrzeć na nią i wiej perspektywie odczytać kobiecość. Maryja jest kobietą wyjątkową, która żyła dwa tysiące lat temu. Jest jednak kobietą, którą przekroczyła swój czas i jest wzorem dla wszystkich pań. Maryja jest kobietą, którą doświadczyła bardzo wiele. Doświadczyła bardzo trudnego momentu zwiastowania i odpowiedzenia na wole Bożą. Była kobietą, którą zdecydowała się na przyjęcie Syna Bożego, tak naprawdę nie mieszkała z mężem. Maryja Była niewiastą, którą urodziła dziecko w bardzo trudnych warunkach. Była osobą doświadczająca ciepła domu rodzinnego i dawała to ciepło. Według tradycji przeżyła również śmierć swojego męża, czyli doświadczyła stanu wdowieństwa oraz patrzyła na cierpienie swojego dziecka. W osobie Maryi widzimy wszystkie kobiety, które przeżywają te stany.

Pierwsze Diecezjalne Spotkanie Kobiet rozpoczęło się od różańca. Następnie jedna z uczestniczek podzieliła się swoim świadectwem. Świadectwem związanym z doświadczaniem kobiecości, ale jednocześnie doświadczeniem Matki Bożej w życiu. Kolejnym punktem spotkania były konferencje. Podczas których uczestniczki próbowały odkryć Maryję taką, jaką rzeczywiście jest.

Spotkanie zakończyło się Godziną Miłosierdzia i Eucharystią. Diecezjalne Spotkanie Kobiet Odbyło się pod patronatem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej oraz Sanktuarium Świętego Antoniego w Ostrołęce, a poprowadził je ks. Marcin Sobiech.

Sebastian Kamiński

[nggallery ID=3909]

[related limit=”5″]

Autor adam

2020-03-09

Więcej informacji z tej kategorii