Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Dzikie zwierzęta na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, łąk i pól. Coraz częściej na drogę wbiegają dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W ostatnim czasie ostrołęccy policjanci odnotowali kilka takich przypadków. Policja apeluje, aby nie lekceważyć znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta” i aby pozostać czujnym w okolicach lasów, łąk i pól.

– Ponownie zwracamy się z apelem o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i po prostu zdjęcie nogi z gazu. Zawsze, gdy wjeżdżamy w tereny leśne bądź takie, w których mogą pojawić się dzikie zwierzęta, odpuśćmy pedał gazu. To da nam większe szanse w chwili, gdy na jezdnie wtargnie nieoczekiwany gość – mówi komisarz Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

      2024-04-12 Tomasz Żerański

Wczoraj przed godziną 6 ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierująca Fordem w rejonie miejscowości Ławy potrąciła sarnę, która wbiegła na drogę wprost pod jadący pojazd. Kobieta nie doznała obrażeń ciała.

Autor B. Ś.

2024-04-13

Więcej informacji z tej kategorii