Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Gala Krupików 2021 przeniesiona

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Prawdopodobnie w sierpniu odbędzie się tegoroczna uroczystość wręczenia kurpiowskich oskarów. O przełożeniu terminu Gali Kurpiki 2021 poinformował w swoich mediach społecznościowych Związek Kurpiów w Ostrołęce.

Gala wręczania nagród przyznawanych za promowanie regionu kurpiowskiego co roku przyciąga sporo widzów, a tegoroczna edycja jest szczególnie wyjątkowa – mówi prezes Związku Kurpiów, Mirosław Grzyb:

– Chcemy, żeby te Kurpiki oczywiście w tym roku się odbyły. Sądzimy, że na pewno się odbędą. Też chcielibyśmy, żeby one były zorganizowane w sposób jak najbardziej uroczysty. Dlaczego? Dlatego, że to będą 20 Kurpiki. 20 w historii Kurpiki, które do tej pory rok w rok się odbywały. W tym roku jubileusz, który powoli przygotowujemy. Natomiast ich kształt będzie zależał od aktualnej sytuacji. 

      2021-04-15 Mirosław Grzyb o Kurpikach 2021

Związek Kurpiów nie wyklucza, że zamiast w Ostrołęckim Centrum Kultury, tegoroczna gala odbędzie się w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Kandydatów do tegorocznych Kurpików wciąż można zgłaszać. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie związku. 

Autor M. Sz.

2021-04-15

Więcej informacji z tej kategorii