Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Groził sąsiadce maczetą. Zatrzymała go policja

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z osiedli w Ostrołęce. Pijany mężczyzna groził swojej sąsiadce maczetą.

W miniony piątek o godzinie 3 w nocy dyżurny ostrołęckiej policji odebrał poważne zgłoszenie. Mieszkanka Ostrołęki zaalarmowała, że do jej mieszkania dobija się pijany mężczyzna trzymający w ręce maczetę, kobieta była przestraszona. Dodała także, że agresor kierował wobec kobiety groźby pozbawienia życia. Na miejsce został wysłany patrol policji.

– Jako pierwsi już po chwili na miejscu zdarzenia byli wywiadowcy z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, którzy natychmiast przystąpili do interwencji. W jej trakcie zauważyli mężczyznę, który szedł w ich kierunku trzymając w ręce maczetę. W związku z tym, że agresor nie reagował na polecenia odłożenia niebezpiecznego przedmiotu policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego adekwatnych do sytuacji, które przyniosły oczekiwany efekt. Po kilkudziesięciu sekundach mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,3 promila alkoholu – przekazuje kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostatecznie krewki ostrołęczanin został osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zabezpieczyli także niebezpieczny przedmiot.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43 – letniemu mieszkańcowi Ostrołęki zarzut dotyczący gróźb karalnych. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.

KMP w Łomży/red. pg

 

Autor M. Sz.

2022-06-28

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...