Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Muzeum Żołnierzy Wyklętych przygotowuje się do otwarcia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Najbliższy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych będzie wyjątkowy. 1 marca swoją działalność oficjalnie ma zainaugurować Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

– Wszystko to trwało. Dzisiaj możemy powiedzieć, że jesteśmy na ostatniej prostej. Wystawa stała do końca właściwie tego miesiąca będzie już dopełniona. Przygotujemy wszystko. Także 1 marca będzie uroczyste otwarcie, a od 2 można powiedzieć zaprosimy wszystkich zwiedzających. Chcemy zwłaszcza z największym szacunkiem przyjąć tych najstarszych naszych żołnierzy, ale też rodziny tych którzy przez lata, nawet najbliższym nie mogli się przyznać, gdzie walczyli – mówi Janusz Kotowski, dyrektor instytucji.

      2022-01-12 Janusz Kotowski o otwarciu Muzeum Żołnierzy Wyklętych 1

Muzeum będzie nowoczesne i interaktywne, a wystawa stała to podążanie za historią wyklętych:

– Przez całą wystawę idzie też taki film, taka narracja. Mamy sceny fabularyzowane, mamy sceny dokumentalne i takim bohaterem, który prowadzi można powiedzieć zwiedzających przez całą wystawę stałą jest właśnie żołnierz. Jeden, wybrany na którym koncentruje się jakby historia żołnierzy wyklętych. Zaczyna się ten film w 1939 roku, gdzie ten nasz młody bohater, młody chłopak wraca gdzieś tam z jakiejś może potańcówki. Czekają na niego rodzice z obiadem, ale też z kartą powołania.

      2022-01-12 Janusz Kotowski o otwarciu Muzeum Żołnierzy Wyklętych 2

Więcej o muzeum i jego działalności Janusz Kotowski mówił w dzisiejszej audycji „Gość Dnia”, która jest już do odsłuchania na naszym portalu.

pg

Hits: 30

Autor P. G.

2022-01-12

Więcej informacji z tej kategorii