Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Pijana matka opiekowała się 2-latką

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci z Ostrołęki trzykrotnie w sprawie pijanych rodziców, którzy zajmowali się swoimi dziećmi. Do jednej z takich sytuacji doszło wczoraj – mówi kom. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce:

– Mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Prewencji ustalili, że w jednym z mieszkań nietrzeźwa matka może opiekować się małym dzieckiem. Po dojechaniu na miejsce mundurowi zastali  30 – letnią kobietę, dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat oraz niespełna 2 letnią dziewczynkę.  Badanie alkomatem wykazało, że matka dziecka ma w swoim organizmie prawie 1,5 promila, natomiast jej kompani blisko 2 promile alkoholu.

      2022-06-30 Tomasz Żerański o pijanej matce opiekującej się dzieckiem 1

Policjanci skontaktowali się z pracownikiem MOPR, po czym podjęto decyzję o tym, że dziecko zostanie przekazane pod opiekę trzeźwemu członkowi rodziny, który zobowiązał się dziewczynką zaopiekować.

Zdarzenie będzie miało swoje dalsze konsekwencje prawne:

– Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie oraz ocena sytuacji opiekuńczej tej rodziny. Przypominamy, że to my rodzice mamy prawny obowiązek opieki nad naszymi dziećmi. W związku z tym odpowiadamy między innymi za ich bezpieczeństwo. Przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo np. rodzic, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

      2022-06-30 Tomasz Żerański o pijanej matce opiekującej się dzieckiem 2

Policja apeluje do mieszkańców o reagowania na tego typu sytuacje i zgłaszanie ich służbom.

pg

Autor M. Sz.

2022-06-30

Więcej informacji z tej kategorii