Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: “Tydzień z teatrem” w Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Od poniedziałku w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w ramach akcji “Tydzień z teatrem”, będzie  można obejrzeć przedstawienia w wykonaniu znanych polskich aktorów i wysłuchać koncertu piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Wydarzenie potrwa do piątku (15 grudnia). Na scenie wystąpią tacy artyści jak: Andrzej Mastalerz, Ewa Błaszczyk, Dominika Ostałowska, Dariusz Kowalski czy Jerzy Zielnik.

Bogdan Piątkowski z Muzeum mówi, że jest to ciekawa lekcja historii, a każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

-11 grudnia o godzinie 18.00 zapraszamy na “Pieśń o śnie”, czyli koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego, natomiast 12 grudnia o godzinie 12.00 będzie spektakl “Kołatka” przeznaczony przede wszystkim dla szkół, oparty o teksty Zbigniewa Herberta z różnych okresów jego twórczości. 13 grudnia, czyli w bardzo symboliczny dzień dla Polski o 19.30 spektakl “Walentynowicz. Anna szuka raju”.

      2023-12-07 Bogdan Piątkowski

-Muzeum Żołnierzy Wyklętych działa od marca 2022 roku i przede wszystkim jesteśmy Muzeum historycznym, natomiast jesteśmy bardzo otwarci, jeżeli chodzi o pomysły na funkcjonowanie nowoczesnych muzeów historycznych. Stąd pomysł na zrealizowanie tygodnia teatralnego, tym bardziej że w tym czasie będziemy rozmawiać o polskiej historii, najważniejszych bohaterach, twórcach i najważniejszych wydarzeniach historycznych-dodaje Bogdan Piątkowski.

      2023-12-07 Bogdan Piątkowski o Muzeum

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, wcześniej należy odebrać wejściówkę w kasie Muzeum.

 

plakat: muzeumzolnierzywykletych.pl

Autor W M

2023-12-07

Więcej informacji z tej kategorii