Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Wystawa “Wielkanoc w sztuce ludowej”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

“Wielkanoc w sztuce ludowej” pod takich hasłem można zobaczyć wystawę zbiorów Mariana Sołobodowskiego. Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce po raz trzeci zorganizowało tego typu ekspozycję.

Wystawa prezentuje przede wszystkim różnorodność kultury i sztuki ludowej. – Są prezentowane ukraińskie i kurpiowskie pisanki, pocztówki ale też wycinanki o tematyce wielkanocnej, kurpiowskiej i przede wszystkim ludowej. Wystawa jest też przełamana rzeźbami Chrystusa Frasobliwego czy rzeźbami ceramicznymi np. Chrystus w grobie – mówi Agnieszka Kowalewska z Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

      2023-03-21 Agnieszka Kowalczyk

Agnieszka Kowalczyk dodaje, że ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocy odwiedzający mogą zobaczyć jak zmieniła się forma wysyłania życzeń świątecznych. – Kiedyś na pocztówce na napisanie życzeń było bardzo mało miejsca. Z biegiem lat to się bardzo zmieniło. Pan Marian na otwarciu wystawy zauważył, że teraz życzenia wysyła się poprzez SMS-a.

      2023-03-21 Agnieszka Kowalczyk o pocztówkach

Najstarsza pocztówka na wystawie pochodzi z 1906 roku. Bilety są dostępne w kasie muzeum a wystawa będzie czynna do 23 kwietnia.

 

Autor

2023-03-21

Więcej informacji z tej kategorii