Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Zupa rybna w Odessie – spektakl o Janie Karskim

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Zupa rybna w Odessie – to tytuł monodramu poświęconemu Janowi karskiemu, który odbędzie się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Bohater spektaklu był emisariuszem Polskiego Państwa Podziemnego.

Jest to spektakl, który opowiada o historii wojennych losów najsłynniejszego polskiego emisariusza – Jana Karskiego. Autorem monodramu jest Sebastian Ryś, który podchodzi do losów Jana Karskiego w sposób niekonwencjonalnych i osobisty.

– Dlatego, że jest pewna historia, która jego, jako autora scenariusza i odtwórcę roli tego monodramu łączy. Bowiem jego dziadek, Zbigniew Ryś, oficer i kurier Armii Krajowej w roku 1940 był dowódcą akcji „S”, która polegała na uwolnieniu Jana Karskiego ze szpitala w Nowym Sączu, do którego trafił doświadczywszy tortur z rąk gestapo – mówi Krystian Iwanow z Instytutu Pamięci Narodowej.

      2023-11-14 Krystian Iwanow

Aktor wciągnie w tę opowieść widzów.

– Prowadzi dialog. To jest bardzo interesujące i to się publiczności podoba. Nawet ma drobne prezenty dla publiczności, dla swoich rozmówców. Efekt jest taki, że publiczność lekko zaskoczona, ale jednak włącza się w to czynnie. Bardzo dobra ścieżka edukacyjna dotarcia do młodych, nie tylko poprzez to, że pokazujemy im te historie, ale urządzamy sobie z nimi pogadankę.

      2023-11-13 Krystian Iwanow o dialogu z publiką

Spektakl odbędzie się w piątek o 18 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w kasie.

2023-11-14

Więcej informacji z tej kategorii